КМДА представила концепцію транспортної та паркувальної політики Києва. Що відомо

КМДА представила концепцію транспортної та паркувальної політики Києва. Що відомо

КМДА представила концепцію транспортної та паркувальної політики Києва. Що відомо
Віталій Кличко. Фото: КМДА

7 жовтня у Київській міській державній адміністрації (КМДА) презентували ключові напрямки концепції транспортної та паркувальної політики столиці.

Про це 7 жовтня повідомив у Telegram мер Києва Віталій Кличко.

"Представив основні напрямки концепції транспортної та паркувальної політики в Києві. Адже в столиці постійно зростає користування автомобілями, збільшується їх кількість. Наприклад, у 2015 році на дороги Києва щодня виїжджали майже 620 тисяч авто", — повідомив політик.

За його словами, 6 жовтня муніципальні камери зафіксували 1 мільйон 60 тисяч автомобілів на дорогах міста, зокрема:

  • 60% — автівки киян;
  • 30% — авто мешканців передмістя, які працюють у Києві;
  • 10% — транзитний транспорт, що прямує через місто.

"За підрахунками фахівців, щодня київський водій, крім часу, за який він долає необхідну відстань, проводить в середньому ще 45 хвилин у заторах. Це приблизно 207 годин на рік. Майже 9 днів", — додав мер.

Читайте також: "Укрзалізниця" уклала мільярдний контракт на завершення столичного "довгобуду"

У адміністрації зазначили, що у місті планують створювати систему перехоплюючих паркінгів.

"Вже триває робота над першою чергою – з 12 паркінгів на майже 3,5 тисячі авто. Насамперед ми облаштовуємо їх на в’їздах в місто. Вже працюють 5 таких паркінгів. – На "Видубичах", "Академмістечку", "Червоному Хуторі", на проспекті Глушкова, на "Сирці"... Ми шукаємо та заохочуємо інвесторів для зведення паркінгів. Оскільки це має бути вигідно – щоб паркінги не стояли порожніми. Сьогодні розробляємо проєкти будівництва паркінгів на вулиці Володимирській, на Володимирському проїзді, Європейській площі та біля Олександрівської лікарні. На зведення останнього (біля лікарні) вже триває інвестиційний конкурс", – сказав Кличко.

Водночас він вказав, що у КМДА хочуть "популяризувати громадський транспорт" із новими критеріями для перевізників, зокрема:

  • комфортна температура для пасажирів (кондиціонери);
  • інформаційні таблички двома мовами з навігацією по маршруту;
  • обслуговування державною мовою;
  • типова уніформа водія;
  • детальна інформація про перевізника та водія з його фото.
Читайте також: Через корупцію у КМДА громада може втрачати щороку близько 10 мільярдів гривень — ДБР

"Громадський транспорт має ходити точно за розкладом руху. З максимальною похибкою в 2 хвилини. Розклад усього громадського транспорту Києва можна буде побачити у додатку "Київ Цифровий". Кияни зможуть краще планувати свій час", — зауважив Кличко.

Також він запевнив, що у столиці облаштували 185 кілометрів велодоріжок і вже спроєктовано для подальшого облаштування у 2022 році близько 100 кілометрів велодоріжок.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок