Перейти до основного змісту
Беру участь в конкурсах, аби місто помітили: історія про жительку Гірського, яка ліпить скульптури

Беру участь в конкурсах, аби місто помітили: історія про жительку Гірського, яка ліпить скульптури

Ексклюзивно
Беру участь в конкурсах, аби місто помітили: історія про жительку Гірського, яка ліпить скульптури
. Жителька прифронтовошл Гірського ліпить скульптури, фото: Голоси дітей

Історія про 12-річну жительку прифронтового Гірського, яка ліпить скульптури, щоб подолати травми війни. Суспільне та проєкт Голоси дітей підготували 12 історій дітей, які, попри війну, йдуть до мрій.

Поліні 12 років. Вона почала цікавитися ліпкою ще у 3 роки, а в 4 почала ліпити. У дівчинки дуже багато грамот на нагород. Вона любить ліпити та брати участь у конкурсах. Перевагу віддає незвичайним ідеям. Скульптури робить з пластиліну, але в роботі також потрібні й різні прикраси, камені й тощо.

"Спершу я ліплю щось з того, що мені наснилося. А потім можу просто слухати музику, і у мене з музикою асоціюються якісь картинки. І тоді я думаю: хм, чому б не зліпити це? Можу довго сидіти, дивитися, а потім - осінило! Пішла ліпити", — розповіла Поліна.

Після початку війни на Донбасі дитині було важко займатись улюбленою справою, через стрес від обстрілів та постійну небезпеку.

"Я розслабляюся, коли ліплю або малюю. Я почала ліпити до війни. А після війни бажання трохи зникло. Мабуть, тому, що я дуже злякалася, я переживала, завжди у нас в школі були гучні звуки. І не лише в школі", — згадує 12-річна Поліна.

За словами матері Поліни Оксани Діденко, дитина півтора місяця проходила терапію, щоб побороти страх. Їй дуже довго снилися кошмари та це почало впливати на її роботи.

"Ми потрапили під обстріл важкої зброї на сусідній вулиці, і не встигли дійти додому. Прямо на очах поруч вбік впало. Уявіть, який стояв гул. Вона почала кричати та бігти до дверей. А двері ж закриті з двору. Вона кричала і не чула нас, ми не могли її зупинити. Зайшли в дім і не могли її зупинити, доки вона не перекричала", - згадує мати Поліни, Оксана.

Беру участь в конкурсах, аби місто помітили: історія про жительку Гірського, яка ліпить скульптури
Поліна та її мати Оксана Діденко, фото: Голоси дітей. Поліна та її мати Оксана Діденко, фото: Голоси дітей

"Я беру участь в конкурсах не заради грошей, а щоб наше місто помітили. Це допомагає дізнатися про те, що ми тут взагалі є, що треба сюди приїхати та допомогти нам далі розвиватися, щоб усі побачили й зрозуміли, що тут теж є таланти", — розповіла Поліна.

12-річна Поліна мріє, щоб у покинутому корпусі в художній школі відкрили клас скульптури та щоб люди не покидали місто, у якому наразі багато чого не працює.

Що відомо

  • У Гірському проживє меньше 10 тисяч чоловік.
  • Місто було звільнено від бойовиків у червні 2014 року.
  • Проєкт "Голоси Донбасу" - це 12 історій дітей, які, попри війну, йдуть до мрій. Серію телепрограм виготовила команда Голоси дітей

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Топ дня

Вибір редакції

На початок