17-річний Гаві побив рекорд збірної Іспанії, що тримався 85 років

17-річний Гаві побив рекорд збірної Іспанії, що тримався 85 років AP Images

Зіграв раніше лише 7 матчів на дорослому рівні.

Збірна Іспанії - перший фіналіст розіграшу Ліги Націй 2020/21. У півфіналі турніру іспанці перервали рекордну безпрограшну серію Італію, вибивши її з рахунком 2:1.

У стартовому складі Іспанії на цю гру вийшов 17-річний півзахисник "Барселони" Гаві, який водночав став автором національного рекорду. Гаві - наймолодший футболіст, що грав у складі збірної Іспанії.

На момент дебюту (гра проти Італії) Гаві виповнилося 17 років 62 дні. Він перевершив рекорд Анхеля Суб'єти (17 років 268 днів), що був встановлений у 1936 році.

Наймолодші гравці в історії збірної Іспанії: топ-3

1. Гаві - 17 років 62 дні (дебют 6 жовтня 2021 року)
  2. Анхель Суб'єта - 17 рокі 268 днів (дебют у 1936 році)
  3. Ансу Фаті - 17 років 308 днів (дебют 3 вересня 2020), наймолодший автор голу

Гаві відіграв 83 хвилини у центрі півзахисту Іспанії проти Італії, здійснив 53 передачі (точність - 89%) та 68 дотиків до м'яча.

Він діяв персонально проти Марко Верратті, якого вважає своїм футбольним кумиром. Таке завдання перед 17-річним гравцем поставив головний тренер збірної Іспанії.

"Гаві - особливий випадок. Він грає так, наче ми на шкільному майданчику чи в задньому дворі його дому. Він - майбутнє і теперішнє збірної Іспанії", - Луїс Енріке, головний тренер збірної Іспанії.

Хто такий Гаві

• 17-річний футболіст, вихованець академії "Барселони" (перейшов у цю академію з "Реал Бетіса"). Перший професійний контракт підписав у 2020 році. Повне ім'я Пабло Мартін Паез Гавіра, або Гаві.
  • Зіграв 7 матчів на дорослому рівні за "Барселону", з них тричі виходив в основному складі. Усього зіграв 275 хвилин за "Барселону". Четвертий наймолодший дебютант в історії "Барселони".
  • Гаві не грав за збірні Іспанії U19 чи U21. Він грав за команду U16 "Барселони" лише 15 місяців тому, відіграв 3 матчі за "Барселону Б".
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів