Захворюваність на COVID-19 зростає надшвидкими темпами – НАН України

Захворюваність на COVID-19 зростає надшвидкими темпами – НАН України

Захворюваність на COVID-19 зростає надшвидкими темпами – НАН України
Єлизавета Серватинська, Суспільне

В останні тижні вересня захворюваність на COVID-19 стрімко пришвидшилась у порівнянні з попередніми тижнями.

Про це повідомляє Національна академія наук у прогнозі розвитку епідемії на 29 вересня – 12 жовтня 2021 року.

Як зазначили дослідники темпи росту захворюваності були неоднорідними у часі – їхнє максимальне значення наближалося до 70% зростання за тиждень, після чого спостерігалося зниження показника до позначок нижче 35%, яке спостерігається й нині. Водночас синхронну динаміку продемонстрували й позитивні тести та нові госпіталізації, які зростали з максимальними темпами, відповідно, до 70% і до 50%.

"Такі темпи зростання значно вищі за максимуми, досягнуті під час попередніх хвиль, коли випадки хвороби та позитивні тести ніколи не зростали з тижневим темпом вище 40%, а нові госпіталізації – з тижневим темпом вище 30%", – йдеться у повідомленні.

При цьому станом на кінець вересня середня тижнева кількість нових летальних випадків становила 115 на добу, що вдвічі перевищує такий показник двома тижнями раніше.

Автори дослідження зазначили, що динаміка захворюваності, смертності та решти епідеміологічних показників значно перевищує ті, що спостерігалися восени 2020 року.

"Виявлювана захворюваність і кількість летальних випадків вже вдвічі перевищують минулорічні значення. Спостережувана летальність лишається близькою до 3%, і вікова структура хворих не дає підстав очікувати на суттєве її зниження", – зазначається у прогнозі.

При цьому епідеміологічна ситуація відрізняється у регіонах країни. Зокрема, на півдні та сході захворюваність зросла пізніше, ніж на заході.

"За останні два тижні суттєво зросла захворюваність на сході й на півдні країни на тлі відносно спокійної ситуації на заході, де спостерігалося швидке зростання два тижні тому. При цьому в останній тиждень на сході було одразу втричі більше хворих, ніж два тижні тому, а на Півдні – у 2,5 раза", – розповіли вчені.

З огляду на наявні дані, дослідники зробили прогноз розвитку епідеміологічної ситуації в Україні. Відповідно до розглянутих сценаріїв, регіонами з найбільшою очікуваною кількістю інфікованих є Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Львівська, Одеська і Харківська області.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок