Зеленський: Бабин Яр – спільна трагедія єврейського та українського народів

Зеленський: Бабин Яр – спільна трагедія єврейського та українського народів

Зеленський: Бабин Яр – спільна трагедія єврейського та українського народів
Фото: Офіс президента

Масові розстріли у Бабиному Яру, які розпочалися у 1941 році, є спільною трагедією єврейського та українського народів і є фактичним пам'ятником найкращих та найгірших проявів людини.

Про це 6 жовтня заявив президент Володимир Зеленський під час заходів до 80-ї річниці розстрілів у Бабиному Яру.

"Бабин Яр – це спільна трагедія єврейського та українського народів. Це чорна, потворна сторінка світової історії. Огиду викликає і те, як у різні часи влада ставилася до цієї трагедії. Був час, коли цю сторінку хотіли просто вирвати, стерти і заховати за стіною мовчання (маючи на увазі період СРСР - ред.)", — зазначив президент.

Читайте також: Джонатан Літтель пише другу книгу про трагедію Бабиного Яру. Інтерв'ю з письменником

За його словами жертвами масових вбивств стали від 100 до 200 тисяч людей. Водночас президент зауважив, що нацизм був переможений не тільки зброєю, але і людським гуманізмом, а також людськими подвигами.

"Трагедія Бабиного Яру торкнулась кожного, навіть якщо тут не було вбито чийогось родича, друга, або знайомого. Це торкнулося всіх, кожної людини, яка вважає себе людиною, адже те, що відбулось тут, це є злочином проти виду, проти поняття "людина". Бабин Яр, фактично, є пам'ятником людині: у всіх найгірших і найгірших проявах", — зазначив президент.

Дивіться також: Марина Абрамович відкрила в Києві інсталяцію до роковин Бабиного Яру. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Зеленський також зазначив, що нові об'єкти на території історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" з’являються щомісяця.

"Держава спільно з громадськістю, Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”, інвесторами, істориками, вченими, архітекторами і багатьма іншими експертами розпочали процес, коли Меморіальний комплекс і Національний історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр” буде нарешті створений. Щомісяця тут уже з’являються нові об’єкти, які за декілька років стануть частиною цього єдиного, масштабного комплексу пам’яті про Бабин Яр. Він дасть змогу сповна відчути жах і біль страждань, які приносять людству нацизм, расизм, антисемітизм, ксенофобія і нетерпимість", – наголосив глава держави.

За його словами, створення комплексу допоможе майбутнім поколінням, які мають про це знати і пам’ятати, передати дітям та онукам.

“Щоб тоді, коли ми потрапимо у наступний виток спіралі, за якою розвивається цивілізація, у всіх нас не було жодного роздоріжжя, щоб у всіх нас був тільки один шлях – шлях Людини”, – додав Зеленський.

Що відомо

  • У 2021 році — 80 роковини розстрілів у Бабиному Яру, де, за оцінками істориків, нацисти вбили 100 тисяч людей, з яких приблизно 70 тисяч — євреї.
  • Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" — приватна ініціатива. Центр започаткували у 2016 році за підтримки головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха, музиканта Святослава Вакарчука, боксера Володимира Кличка, колишнього президента Польщі Александра Квасневського та інших відомих людей з Німеччини, Ізраїлю, США.
  • Центр фінансується російськими та українськими бізнесменами. Зокрема, російськими бізнесменами Павлом Фуксом, який знаходиться у санкційному списку України, Михайлом Фрідманом та Германом Ханом, які перебувають у так званому "списку Путіна" Міністерства фінансів США.
Читайте також: Роковини розстрілів у Бабиному Яру: експерти оцінили обізнаність українців про трагедію

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок