Український "Житлобуд-1" поступився в першому груповому матчі Ліги чемпіонів: відео fczh1.com

Українки дебютували в групі ЛЧ з поразки через помилку на 34-ій хвилині матчу.

Харківський "Житлобуд-1" розпочав першу в історії групову стадію футбольної Ліги чемпіонів серед жінок. У стартовому матчі групи В українки приймали іспанський "Реал Мадрид". Дебютний очний матч команд завершився поразкою для харківського клубу з рахунком 0:1.

"Житлобуд-1" вийшов до фінальної частини єврокубка, подолавши кваліфікацію на "шляху чемпіонок". У другому раунді українки здобули дві перемоги над кіпрським "Аполлоном" (5:2 за двома матчами). "Реал" на "шляху ліги" у складному протистоянні пройшов "Манчестер Сіті" (2:1).

За два тижні до матчу дев'ятеро футболісток зі складу "Житлобуд-1" також зіграли товариський матч зі збірною проти Туреччини в Києві. Під час гри туркеня Біргуль Садікоглу отримала травму й покидала поле на ношах, але змогла відновитися до початку групової стадії та почала матч у стартовому складі.

Як "Житлобуд-1" розпочав групову стадію

У першому таймі іспанки демонстрували повне домінування. Почали матч суперниці досить агресивно й двічі за перші десять хвилин сфолили на лідерці "Житлобуду-1" Ользі Овдійчук, проте нападниця обидва рази швидко повернулася в гру. Ще через близько десяти хвилин іспанська півзахисниця Клаудія Сорноса отримала жовту картку за жорсткий фол на іншій форвардці Ользі Бойченко.

На 34-ій хвилині "Реал" відкрив рахунок після помилки підопічних Валентини Котик у захисті. М'яч відскочив від Анастасії Вороніної й приземлився просто на ногу іспанської нападниці Лорени Наварро.

Менш ніж за десять хвилин іспанки мало не подвоїли рахунок, проте 22-го номера, але Афінея дель Кастільо пробила повз ворота.

Другий тайм українки грали активніше й частіше намагалися пробитися до воріт опоненток, але безрезультатно.

На 57-ій хвилині Овдійчук була близькою до того, щоб організувати небезпечний момент, але втратила м'яч, пізніше апелюючи до судді, що її підштовхнули. Натомість одразу після цього штрафний недалеко від воріт українок заробили іспанки, але не реалізували його.

Та сама Овдійчук на 80-ій хвилині знову намагалася майже самотужки вибігти до воріт, проте невдало. Цього разу вона заробила штрафний для українок. Пробити намагалася капітанка команди Дар'я Апанащенко, але опинилася в положенні "поза грою".

За п'ять хвилин до кінця іпанки отримали дві жовті поспіль, намагаючись зупинити атаки харків'янок.

Данська нападниця "Реалу" Кароліна Меллер після удару від воріт голкіперки й серії двох поспіль подач головою від напарниць зробила удар у створ українських воріт, але турецька голкіперка Яман кулками відбила м'яч, врятувавши команду від крупнішої поразки.

Матч так і завершився з рахунком 1:0 на користь мадридського клубу.

Ліга чемпіонів. Групова стадія. Перший тур

• "Житлобуд-1" (Україна) "Реал Мадрид" (Іспанія) 0:1

Гол: Наварро, 34'

Склад "Житлобуду-1": Яман – Алексанян, Апанащенко, Шматко, А. Вороніна (Басанська, 65) – Петрик, Хаванська, Шевчук – Бойченко, Садікоглу (Г. Вороніна, 86), Овдійчук

• У цьому сезоні жіночої Ліги чемпіонів відбулися зміни у форматі. Відтепер фінальна частина єкрокубка розпочинається з групової стадії. Кількість клубів, які змагаються в групах, скоротили вдвічі – до 16.
  • Українська команда вперше пробилася до топ-16 Ліги чемпіонів, адже раніше в основній частині грали 32 клуби.
  • До цього "Житлобуд-1" лише одного разу проходив кваліфікаційну стадію єврокубка – в сезоні 2018/19, але ще за іншого формату.
  • Також клуб грав у 1/16-ій в сезоні 2009/10, але тоді не мав проходити кваліфікацію й отримав автоматичний квиток до плей-оф.

БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів