У Кропивницькому здали кров для хворої 11-річної дівчинки

У Кропивницькому здали кров для хворої 11-річної дівчинки

У Кропивницькому здали кров для хворої 11-річної дівчинки
фото ілюстративне Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому учасники акції “Здай кров – врятуй життя” здали 10 літрів 300 мілілітрів крові для 11-річної пацієнтки обласної лікарні. Про це Суспільному розповів завідувач відділу обласної станції переливання крові Вадим Чернишов. За чотири години прийшли 22 донорів.

У дівчинки перша позитивна група. Її тітка Ольга Волошина каже: вдячні людям, які відгукнулися. "Вона знаходиться у комі, відмовила печінка. Наразі лікарі не говорять нічого, не дають інформації, стан важкий".

26-річний поліцейський Володимир Заіка говорить, намагається здавати кров кожні 3-4 місяці. Вперше здав два роки тому. "Сьогодні для маленької дівчинки здав 468 мілілітрів. Хочеться допомогти. Я розумію, що кожен з нас може опинитися в ситуації, коли потрібна кров".

Під час карантину донорів тестують, каже Вадим Чернишов. “Додатково проводимо тести, визначаємо антитіла в крові до ковіду. Перевіряємо температуру два рази, дивимось ротову порожнину, лімфовузли щоб не були набряклі, ретельно слухаємо легені”.

Донорами крові можуть бути не всі. “Не може бути донором той, у кого є хронічні хвороби, шкірні хвороби, венеричні, – розказав лікар. – Гепатити якщо були в анамнезі – теж кров здавати не можна. Здавати можна здоровій людині вагою більше 50 кілограмів, віком від 18 років. Перед здачею потрібно дотримуватися дієти: не можна жирного, молочного, смаженого”.

Донорська акція "Здай кров-врятуй життя " триватиме у обласній станції переливання крові до 13 жовтня.

Читайте також

На початок