«Кожну пір’їнку потрібно підібрати»: полтавка Світлана Солодун створює інтер’єрні ляльки

«Кожну пір’їнку потрібно підібрати»: полтавка Світлана Солодун створює інтер’єрні ляльки

«Кожну пір’їнку потрібно підібрати»: полтавка Світлана Солодун створює інтер’єрні ляльки
Суспільне Полтава

Полтавка Світлана Солодун виготовляє інтер’єрні ляльки. Жінка 15 років пропрацювала у швейній промисловості, а 3 роки тому вирішила змінити вид занять. Відтоді створила зо два десятки ляльок. У своїй роботі вона використовує полімерний пластик, шерсть тварин та стоматологічні інструменти. Нині готується до міжнародної виставки у Києві, розповіла майстриня Суспільному.

Майстриня Світлана Солодун показує як робити ляльку
Світлана Солодун демонструє як виготовляти ляльку. Суспільне Полтава

З розігрітого пластику полтавка Світлана Солодун формує обличчя майбутньої ляльки. За допомогою стоматологічних інструментів виготовляє очі, підборіддя та ніс.

Коли ми все це вигладили, добилися потрібної нам форми, голова відправляється в духовку. Там вона запікається при температурі 130 градусів у залежності від виду пластику 20-30 хвилин.
Робота з лялькою від Світлани Солодун
Делікатна робота від майстрині Світлани Солодун з лялькою. Суспільне Полтава

Після випікання ляльку тонує за допомогою косметики або акварелі. Далі клеїть волосся і підбирає вбрання.

Стараєшся максимально, що можна, зробити сама. Тому я фарбую волосся самостійно, купую ці шкіри, шерсті. Це такий процес: сьогодні – ти перукар, завтра – ти кравець, а післязавтра – ти взуттєвий майстер.
Майбутня лялька, яку робить Світлана Солодун
Майбутня лялька, яку робить майстриня Світлана Солодун. Суспільне Полтава

Створенням інтер’єрних ляльок жінка займається три роки. Крім людських образів, жінка виготовляє ляльки у вигляді птахів.

Дуже кропітка робота в плані роботи з птахами. Спочатку ліпиться сама пташка. Потім кожну пір’їнку я пінцетом клею, кожну пір’їнку потрібно підібрати.
Вже готові ляльки від Світлани Солодун
Це вже готові ляльки від майстрині Світлани Солодун. Суспільне Полтава

Загалом на створення виробу Світлана витрачає від двох місяців до пів року. Найбільше часу, каже, займає очікування на матеріали, бо їх замовляє з-за кордону. Свої вироби майстриня не продає.

Вартість тільки тканини тут більше 7 тисяч гривень, а собівартість самої ляльки разом з матеріалами, з волоссям, близько 15 (тисяч гривень – ред.).
Завершена робота від Світлани Солодун - інтерєрна лялька
Одна з інтер'єрних ляльок від майстрині Світлани Солодун. Суспільне Полтава

Усі інтер’єрні ляльки майстриня виготовляє серіями. За увесь час зробила зо два десятки виробів.

Якщо в мене якийсь порив, то я стараюся робити серію. Це серія «Дітки», теж всі крилаті метелики, серія «Феї». Наступна в мене буде серія по ретроспективних кінофільмах: це Джек Горобець, Більбо Беґінс, це дракони, «Гра престолів». Я зараз занурююся в світ кіно і я думаю, що далі мені хочеться працювати з портретною лялькою.

Нині Світлана Солодун готується представити свої вироби на міжнародній виставці у Києві. Її запланували на листопад 2021 року.

На початок