Медзаклади Івано-Франківщини до кінця тижня отримають ліки проти COVID-19

Медзаклади Івано-Франківщини до кінця тижня отримають ліки проти COVID-19

Медзаклади Івано-Франківщини до кінця тижня отримають ліки проти COVID-19
Facebook/Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА

Ліки прямої дії на коронавірус до кінця цього тижня надійдуть до медичних закладів Івано-Франківщини. Про це в ефірі Суспільного повідомив директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко.

"Франківщина отримала 1 890 флаконів препарату, які розподілять по всій території області для надання первинної медичної допомоги", – розповів директор департаменту охорони здоров’я.

За словами Ігоря Дмитренка, зараз ліки – в обласній інфекційній клінічній лікарні.

"Незабаром ми будемо відправляти ліки в амбулаторії, ФАПи, на первинну медичну допомогу. Їхня кількість у цих закладах залежатиме від кількості населення і від числа задекларованих людей. Також будемо зважати на те, де більш "агресивний" COVID-19. Насамперед дуже завантажені лікарні Івано-Франківська, також обласна інфекційна лікарня, Коломия і місто Косів", – каже Ігор Дмитренко.

За його словами, загальна вартість ліків, які отримала область, становить приблизно 16 млн грн.

"Для пацієнтів ці ліки – безкоштовні. Хворим потрібно звернутися до сімейного лікаря, і він має їх виділити", – каже Ігор Дмитренко.

Директор департаменту охорони здоров’я розповідає, що цей препарат можна приймати при всіх штамах, на ранніх стадіях.

"Специфіка ліків така, що їх потрібно давати на початкових етапах захворювання на COVID-19, а вже сімейний лікар буде визначати потребу, чи потрібно ці ліки використовувати при подальшому наданні медичної допомоги та при виконанні протоколу лікування", – каже Ігор Дмитренко.

За його словами, в Україну препарат доставили із США. Його використовують на території Сполучених Штатів Америки та в країнах Європейського Союзу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок