Нові дорожні знаки та правила. Експертка — про зміни до ПДР для велосипедистів

Нові дорожні знаки та правила. Експертка — про зміни до ПДР для велосипедистів

Ексклюзивно
Нові дорожні знаки та правила. Експертка — про зміни до ПДР для велосипедистів

29 вересня уряд схвалив проєкт змін до правил дорожнього руху, частина яких стосується велосипедистів. Новими правилами регламентується, як мають переміщатися велосипедисти, їхні права та обов'язки. Крім того, дається нове визначення велосипедної доріжки, вперше вводяться поняття велосипедної смуги та велосипедного переїзду. Також з'являться нові дорожні знаки житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки, стоянки та інші.

Наскільки важливі ці зміни для власників двоколісного транспорту, в ефірі "Українського радіо" розповідає комунікаційна менеджерка U-Cycle Марина Блудша.

За її словами, із набуттям чинності оновлених правил дорожнього руху, зміниться правове знаходження велосипедистів на дорогах.

"Нарешті до правил дорожнього руху внесли зміни, які стосуються дорожньої розмітки та багатьох знаків для людей на велосипедах в Україні. Узаконено поняття “велосмуга”, “велопереїзд”, “контрсмуга”, “острівець безпеки”, а не лише “велодоріжки”, як це було раніше. Велопереїзд — це червоно-біла розмітка, яка йде паралельно до пішоходів. І по велопереїзду людина має право переїжджати на велосипеді, в той час, коли по пішохідному переході повинні вести велосипед в руках", — розповіла експертка.

Вона нагадала, що велосипедистам заборонено їздити тротуарами — це пішохідна зона.

Читайте також: Чому дорожчає громадський транспорт та скільки має коштувати проїзний. Думка експерта

"За правилами дорожнього руху (і зміни цього не торкнулися) велосипедист — повноцінний учасник дорожнього руху. Він повинен рухатися на велосипеді або проїжджою частиною, або велодоріжкою, велосмугою тощо. За нашими підрахунками велосипедистів у Києві, які ми проводимо з 2014 року, поведінку “рух тротуаром” обирають понад 60% велосипедистів. Це — порушення ПДР. Повинна бути інфраструктура на дорозі. І якраз ці зміни в правилах дорожнього руху сприятимуть тому, щоб не заохочувати рух велосипедистів тротуарами", — пояснила Блудша.

Експертка зазначила, що велосипедистам обов’язково потрібно знати правила дорожнього руху: "Вони не закінчують відповідної школи і не отримують права, але й практики отримання прав велосипедистами немає ніде у світі. Якби було інакше, то це обмежило б доступ до цього виду транспорту великій кількості населення".

Що відомо

  • 3 червня відзначається Всесвітній день велосипеда, започаткований у 2018 році за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.
  • Київська міська державна адміністрація планує до кінця 2021 року розширити велосипедну інфраструктуру Києва на сто кілометрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок