Українська консулка 4 жовтня відвідала Міхеіла Саакашвілі у в'язниці у грузинському місті Руставі. На сьогодні політик на умови в закладі не скаржився.
Про це у коментарі "Суспільному" повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.
"Український консул сьогодні (4 жовтня — ред.) відвідала громадянина України Міхеіла Саакашвілі в пенітенціарному закладі міста Руставі в Грузії. Стан Міхеіла Саакашвілі задовільний, скарг на умови утримання він не висловлював", — йдеться у повідомленні.
Додається, що МЗС та посольство України в Тбілісі продовжать надавати Міхеілу Саакашвілі консульську і правову допомогу як українському громадянину. Водночас підкреслюється, що Консул також взаємодіє із його адвокатами.
Читайте також: Грузія не передаватиме затриманого Саакашвілі Україні
Що відомо
- 1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Ввечері того дня Саакашвілі затримали. Він оголосив, що повертається в Тбілісі, де відбуваються місцеві вибори. Своє рішення політик пояснив тим, що він "хоче захищати волевиявлення громадян" і "разом взяти участь у порятунку" країни.
- У Грузії політика заочно засуджено до шести років ув'язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.
- Після затримання він оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі мають відпустити й повернути в Україну, оскільки він є громадянином України.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!