Перейти до основного змісту
У КНР розробили етичні принципи для штучного інтелекту

У КНР розробили етичні принципи для штучного інтелекту

У КНР розробили етичні принципи для штучного інтелекту
. Xinhua

Міністерство науки і технологій КНР представило етичні принципи, на яких має базуватися робота штучного інтелекту. Автори норм хочуть закріпити твердження, що штучний інтелект завжди підконтрольний людині й не може нашкодити соціуму.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Методичні рекомендації під назвою "Етичні специфікації штучного інтелекту нового покоління" були розроблені комітетом з управління штучним інтелектом, який створили у лютому 2019 року.

"Це перша специфікація, яку ми бачимо від (уряду — ред.) з питань етики штучного інтелекту...Ми раніше бачили лише принципи високого рівня", — заявила аналітикиня німецького аналітичного центру Mercator Institute for China Studies (Merics) Ребекка Арчесаті.

Читайте також: Штучний інтелект відновив втрачені частини картини Рембрандта

За її словами, у КНР обрали "жорстку модель", в якій держава серйозно думає про довгострокові соціальні трансформації, які принесе штучний інтелект: від соціального відчуження до екзистенційних ризиків, і намагаються активно керувати цими трансформаціями.

У документі викладено шість основних принципів, зокрема:

  • бути контрольованим;
  • заслуговувати на довіру;
  • поліпшувати людський добробут;
  • забезпечувати чесність і справедливість;
  • захищати приватність і безпеку;
  • підвищувати етичну грамотність.
Читайте також: Мінцифра та Укроборонпром підписали меморандум про розвиток штучного інтелекту. Що він передбачає

Додається, що у 2017 році Державна рада КНР презентувала амбітний план, за яким країна хотіла обігнати США, щоб стати світовим лідером у галузі штучного інтелекту. Перший етап плану, який відводить уряду провідну роль, визначав, що китайська промисловість повинна була йти в ногу з провідними технологіями штучного інтелекту, застосуваннями, етичними настановами та межами політики до 2020 року.

Наступною метою визначено — до 2025 року досягти великих проривів у галузі штучного інтелекту і до кінця десятиліття стати провідною країною у цій галузі.

Що відомо

  • У вересні група міжнародних експертів під керівництвом Університету Брауна у США заявила, що штучний інтелект (ШІ) став відігравати надто велику роль у житті людей, що обумовлює необхідність його кращого контролю.
  • У червні китайський університет зарахував на факультет інформатики віртуальну студентку Хуа Чжібінь, яка є штучним інтелектом. Вона має здатність до роздумів та творчі здібності.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок