Разумков заявив, що за регламентом на його відставку знадобиться до 10 днів

Разумков заявив, що за регламентом на його відставку знадобиться до 10 днів

Разумков заявив, що за регламентом на його відставку знадобиться до 10 днів
. УНІАН

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що йому відмовили у зустрічі фракції "Слуги народу" з приводу можливої відставки голови парламенту. Також політик наголосив, що процедура його звільнення з посади відбуватиметься винятково із дотриманням регламенту Ради та займе до 10 днів.

Як повідомляє пресслужба парламенту, про це спікер заявив під час Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп.

"Бачу в ЗМІ інформацію про те, що голосування може відбутися у вівторок, середу (5-6 жовтня – ред.). Хотів би всім нагадати, що ми з вами живемо за регламентом", – зазначив він.

Разумков наголосив, що, зокрема, процедура відкликання з посади голови Верховної ради України відбувається відповідно до 76 та 77 статей регламенту.

"Інакшого не буде. Поки я голова Верховної ради, тут буде працювати закон", – підкреслив політик.

Також Дмитро Разумков пояснив, що відповідно до регламенту процедура відкликання займає до 10 днів. Зокрема за цей період мають бути підготовлені звіт голови Верховної ради та звіт Рахункової палати щодо виконання кошторису на 2021 рік. При цьому відповідні матеріали надаються народним депутатам не пізніше як за два дні до розгляду цього питання парламентом.

Читайте також: Чому опозиційні сили у ВР не підтримають відставку Разумкова. Пояснює голова "Голосу"

Раніше під час Погоджувальної ради Дмитро Разумков повідомив, що йому відмовили у проведенні зустрічі фракції з приводу його можливої відставки.

"Дійсно була запропонована зустріч фракції "Слуги народу" сьогодні (4 жовтня - ред.) на 18:00 щодо ініціативи яка надійшла від колег про відкликання з посади голови верховної ради. Я отримав офіційний лист про відмову, що сенсу в такій зустрічі немає. Позиція опрацьована", — доповів Разумков.

Він зазначив, що за його керівництва Рада буде працювати "тільки за регламентом"

"Підписні листи на прохання Арахамії були видані у той же день. Аж два пакети, щоб всім вистачило, "щоб наверняка". Я бачив в ЗМІ інформацію про те, що голосування може відбутися у вівторок, середу. Хотів би всім нагадати, що ми живемо за регламентом. І процедури відкликання голови ВР у тому числі відбуваються за регламентом. Згідно 76, 77 статті. Інакшого не буде. Поки я голова ВР тут буде працювати закон. Потім що буде, подивимось. Може бути так, як це було у позаминулий четвер. Але поки закон і Конституція будуть працювати в стінах Верховної ради та за її межами", — наголосив Разумков.

Він додав, що в кулуарах парламенту "говорять про якусь холодну регламентну війну": "У нас дійсно триває війна не перший місяць та рік. Але це війна за верховенство права та закону. За якими нас сюди обирали люди. Але для багатьох говорити й декларувати це одне, а декларувати — це інше".

Що відомо

  • Суперечка Разумкова з фракцією виникла навколо законопроєкту № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". Спікер відправив документ до Венеціанської комісії і його взяли в роботу, попри те, що "слуги народу" були проти такого рішення. Конфлікти між спікером і монобільшістю продовжилися на засіданні Погоджувальної ради 20 вересня. Зокрема, порядок денний Ради на 21-24 вересня 2021 року, у який не було включено законопроєкт про олігархів, не підтримала жодна фракція Ради.
  • 30 вересня представники фракції "Слуга народу" запросили підписний лист з вимогою відставки голови Верховної ради Дмитра Разумкова. Окреме звернення за підписними листами за власною ініціативою подав голова фракції монобільшості Давид Арахамія.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок