Венедіктова заявила, що дані про українців у Pandora Papers "не стали сюрпризом"

Венедіктова заявила, що дані про українців у Pandora Papers "не стали сюрпризом"

Венедіктова заявила, що дані про українців у Pandora Papers "не стали сюрпризом"
. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. Фото: ДБР

В Офісі генерального прокурора прокоментували розслідування Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, що вийшло під назвою Pandora Papers. Як заявила генпрокурорка Ірина Венедіктова, "для працівників правоохоронної системи весь цей матеріал не став і не міг стати сюрпризом".

Свій коментар Венедіктова опублікувала на сторінці Facebook. Вона зазначила, що "як юрист і людина, що займає посаду Генерального прокурора, не має права робити будь-які коментарі щодо цього". Але уточнила: "інформація, що має стосунок до діяльності ПриватБанку, давно перебуває в розпорядженні наших колег із НАБУ, перевірялась раніше, і перевіряється зараз "під мікроскопом".

Вона також дорікнула журналістам проєкту "Слідство.Інфо", які брали участь у підготовці розслідування Pandora Papers.

"Мене по справжньому зачепило: і професійно, і по-людськи. Автор намагається натякнути глядачеві, що Офіс Генпрокурора "пригальмовує" розслідування справ з орбіти "ПриватБанку". Манера, в якій підноситься цей натяк на нашу бездіяльність — чиста спекуляція", — запевнила генпрокурорка.

Читайте також: "Офшор 95": у Києві спробували зірвати показ фільму-розслідування про Зеленського. У чому справа

Венедіктова заперечила припущення про можливий "витік" інформації про повідомлення про підозру одному з фігурантів справи "ПриватБанку": "Артем Ситник, і я маємо інформацію про те, що ні ОГП, ні особисто я до витоку не причетні. Впевнена, у вас є всі можливості це перевірити. У нас є версії того, що сталося і станом на сьогодні ще встановлюємо причетних".

Вона також звернулася до "Слідства. Інфо" з проханням спростувати ствердження, що запит журналістів був проігнорований.

"Це помилка, яку я прошу виправити", — наголосила Венедіктова.

Що таке Pandora Papers

3 жовтня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (до якого входять у тому числі журналісти з України) оприлюднили нове розслідування Pandora Papers. У документах вказано, що 35 чинних і колишніх світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський, а також понад 300 політиків мають зв'язки з офшорними рахунками.

У розслідуванні наголошується, що це останній з низки витоків за останні 7 років після оприлюднення файлів FinCen, Paradise Papers, Panama Papers і LuxLeaks. Зазначається, витік документів стався з компаній, що працюють на Британських Віргінських островах і Кіпрі, в Панамі, Белізі, Сінгапурі, ОАЕ та Швейцарії та інших країнах.

Журналістам-розслідувачам вдалося знайти підтвердження схеми, за якою офшорні фірми Зеленського та його команди з 2012 року нібито отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних із Коломойським. Йдеться про період, коли студія "Квартал 95" почала співпрацювати з телеканалом "1+1". З документів Pandora Papers випливає, що ці кошти формально були сплачені як внесок до статутного капіталу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок