У Тернополі пасажири перший день їздять за новими тарифами та правилами

У Тернополі пасажири перший день їздять за новими тарифами та правилами

У Тернополі пасажири перший день їздять за новими тарифами та правилами
Суспільне Тернопіль

У Тернополі від сьогодні громадський транспорт їздить за новими тарифами та правилами. Проїзд подорожчав, а готівкою платити вже не можна. Окрім цього, почала діяти послуга "Єдиний квиток". Заплативши за проїзд раз, пасажир може робити необмежену кількість пересадок в інший транспорт. Квиток діє впродовж 30 хвилин.

О восьмій годині тернополянка Юлія Тарасюк чекає на автобус. Жінка каже, їде на роботу. Кондукторка Оксана Кошова розповіла пасажирам про нові правила у громадському транспорті:

"Від сьогодні готівка у нас не йде. Тільки карточка або банківська карточка".

На наступній зупинці кондукторка попросила вийти тих пасажирів, які хотіли заплатити готівкою.

"Я у тролейбусі чи транспорті користуюся готівкою. Але зараз мусмала вийти. Шукати тепер буду квиток, щоб доїхати туди, куди мені потрібно. Вважаю, якби була альтернатива. Я ж не куплю собі зараз наперед 10 квитків і буду з ними носитися. Мені зручніше, дістала гроші, заплатила, коли потрібно", – каже тернополянка Юлія Тарасюк.

Про безготівкову оплату в транспорті знають не всі тернополяни. Про це розповів водій автобуса №9 Олег Хоміцький. Чоловік каже, за 2 години у нього було з десяток пасажирів, які мали тільки готівку, тому водій віз їх безкоштовно:

"Вони їздять постійно. Вони не всі були в курсі. Не мають можливості придбати квитка. От якби був термінал на зупинці, вони б його могли купити і сісти. А вони їдуть з 6 ранку, тому не мають можливості придбати квиток".

Чому в місті запровадили безготівкову систему оплати проїзду, розповіла начальниця відділу "Тернопільелектротранс" Тетяна Фурман.

"У підприємстві "Тернопільелектротранс" запроваджена автоматизована система обліку оплати проїзду уже з 2016 року. На сьогодні виведено з обігу 60% готівки. Це з-поміж платних транзакцій. Якщо говорити про всі транзакції, які відбуваються в комунальному транспорті, то відсоток готівкових коштів становить менше ніж 20%", – каже Фурман.

На зупинці "Новий світ" Ольга Заоборна сідає в маршрутку. Жінка розповідає, хоче скористатися послугою "єдиний квиток". Після того, як тернополянка дісталася до центру, виходить з автобуса.

"Пройшло 10 хвилин з того часу, як я придбала єдиний квиток, будемо чекати на 13 маршрутку. Бо хочу дістатися на Корольова. І прямого немає", – каже Заоборна.

У Тернополі пасажири перший день їздять за новими тарифами та правилами
У Тернополі пасажири перший день їздять за новими тарифами та правилами. Суспільне Тернопіль

Через 5 хвилин на зупинку приїжджає автобус №13.

Також від сьогодні проїзд у громадському транспорті подорожчав. Відтепер при розрахунку "Соціальною картою тернополянина" – вартість проїзду – 8 гривень. Неперсоніфікованим електронним квитком – 9. Банківською карткою або одноразовим квитком – 10 гривень. Нагадаємо, раніше тернополяни могли платити готівкою – в автобусах квиток коштував 7 гривень, у тролейбусах – 6, або електронним квитком чи карткою тернополянина – на гривню дешевше. Такі тарифи діяли з 2018 року.

Начальник Тернопільського управління транспортних мереж Олег Вітрук розповів, чому підняли тарифи на проїзд:

"За цей період значно зросли складові тарифу. Це заробітна плата, податки, необхідні відрахування, ріст запасних запчастин, ремонтні роботи, а також енергоносії, електроенергія".

У Тернополі є понад 50 пунктів поповнення електронних квитків. Їх список можна переглянути на сайті тернопільської ради.

Що відомо

  • "Єдиний квиток" у Тернополі для пересадки діятиме впродовж 30 хвилин.
На початок