Термін дії міжнародного COVID-сертифікату подовжили. Як його отримати у Кропивницькому

Термін дії міжнародного COVID-сертифікату подовжили. Як його отримати у Кропивницькому

Термін дії міжнародного COVID-сертифікату подовжили. Як його отримати у Кропивницькому
Суспільне: Кропивницький

Вдвічі – від пів року до року – подовжили термін дії міжнародного COVID-сертифікату. Про це Суспільному розповів керівник проєкту ”Дія” Мстислав Банік. З 24 вересня отримати його можна на порталі ”Дія”, пройшовши повний курс вакцинації від коронавірусу. Суспільне з’ясовувало, як отримати міжнародний COVID-сертифікат у Кропивницькому.

Кропивничанка Марина Іщенко прийшла на прийом до сімейного лікаря, щоб отримати міжнародний COVID-сертифікат. Вакцинувалась препаратом AstraZeneca, отримала дві дози. Сказала, не знала, що сертифікат можна отримати самостійно, не звертаючись до лікаря.

Лікар Сергій Радько пояснив, що на порталі ”Дія” це можна зробити самостійно: ”Потрібно авторизуватись. Зробити це можна за допомогою свого електронного підпису, якщо він є, або через інтернет-банкінг. Авторизувавшись, обираємо функцію ”Послуги”, в переліку послуг обираємо ”COVID-сертифікати”. Вводимо електронну адресу, куди вам надішлють сертифікат. Отримавши сертифікат на вказану адресу, його можна друкувати”.

Процедура авторизації і подання заявки на COVID –сертифікат, зі слів лікаря, займає п’ять-сім хвилин: ”Потім необхідно зачекати хвилин 15 на формування. Через 15 хвилин сертифікат надходить на електронну адресу ”.

Що відомо

Міжнародний COVID-сертифікат, виданий в Україні, визнали у 43 країнах світу – сказав керівник проєкту ”Дія”. Пояснив, що для в’їзду в країни, де його не визнають, вакцинованим українцям потрібно робити ПЛР-тест, результати якого дійсні протягом 72 годин: ”Сертифікати, які є у ”Дії”, відповідають медичним протоколам. Якщо вони будуть оновлені на дві різні вакцини, на третю дозу, чи як завгодно, так само буде оновлюватись і у нас. Але треба буде завантажити сертифікат знову”.

Читайте також

На початок