Підтримка індустріальних парків та крафтових пивоварів. Що зробив Михайло Лаба у Верховній Раді

Підтримка індустріальних парків та крафтових пивоварів. Що зробив Михайло Лаба у Верховній Раді

Підтримка індустріальних парків та крафтових пивоварів. Що зробив Михайло Лаба у Верховній Раді Колаж: Суспільне Закарпаття

Суспільне публікує серію матеріалів про результати дворічної діяльності у Верховній Раді народних депутатів від Закарпаття.

Підтримка індустріальних парків, крафтових пивоварів, спроби вивести фермерство з тіні та інспектування лікарні з Миколою Тищенком — результати нардепа Михайла Лаби, обраного за 70 округом, проаналізували у програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному.

Діяльність Михайла Лаби у Верховній Раді

Михайло Лаба — член комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Перебуває у фракції "Слуга народу". Протягом понад дворічного періоду депутат був присутнім на 96,1% засідань, у 14,5% голосував проти позиції фракції, — такі дані наводять у Telegram-боті "Депутат на долоні".

Михайло Лаба подав 91 законопроєкт, 23 з них стали чинними. Також він подав 65 поправок (26 було враховані), та 20 запитів (з них 12 розглянуті та 8 на стадії розгляду).

Про візити на Закарпаття під час засідань бюджетного комітету

Щодо своїх візитів на Закарпаття під час засідань бюджетного комітету Михайло Лаба повідомив, що корективи у графік роботи внесла пандемія. "Звісно, що інструментом для роботи нашого бюджетного комітету є проведення засідань у онлайн-режимі. День роботи засідань комітету прописаний у середу, однак, ми проводимо їх і в понеділок, і в середу, і, якщо потрібно, в п’ятницю. У бюджетному комітеті дуже багато матеріалів, з якими доводиться працювати і онлайн-режим — досить зручна річ. Я користуюсь таким механізмом, як звернення до секретаріату бюджетного комітету про те, що протягом кількох днів перебуватиму в онлайн-режимі", — розповів Лаба.

Про дефіцит у бюджеті

У 2002 році я був депутатом Ужгородської районної ради, був секретарем бюджетної комісії. З 2002 року я постійно перебуваю у вивченні бюджетів. Жодного разу бюджет України не був достатньо покритий видатками. Він завжди був з профіцитом. Тому сьогодні ми розуміємо, що він також не є збалансованим у повній мірі. Але держава постійно має механізм приведення показників видатків і доходів. Всередині року за ним балансуються відповідні рішення "Законом України про внесення змін до держбюджету" і повірте мені, що як у 2020-2021 роках, так і у 2022-му році ми пройдемо з хорошою позицією щодо нарощування загальних розвиткових тенденцій нашої держави. Головне тут рівень інфляції невеликий, індексування пенсій та інших речей соціального плану і так збільшені у бюджеті 2021-го і 2022-го років. А щодо боргу загальноукраїнського, то дійсно він складає майже 590 млрд грн. Він у 2019-му році вже складав 480 млрд грн. Ми маємо інструмент ще додатковий зараз — це допомога, яка надійде у зв’язку з пандемією, 700 мільйонів доларів зовнішньої допомоги, отже це вливання передбачається з врахуванням у 2022 році на покриття додаткових видатків. Але в той же час я хотів би закцентувати, що ріст доходів держави вцілому є", — повідомив депутат.

Про податок на нерухомість та фермерство

За словами Михайла Лаби, потрібно державі працювати над дохідною частиною. "Є джерела доходів, які мінімально відтворюють цю ситуацію. Великі алкогольні спиртові заводи, в яких з 60 млрд грн обороту, сплачено 17 млн грн податків, відповідно у держави виникає питання, як так може бути непропорційно. Податковий комітет завжди працює на відносини прозорості сплати. Уникнення від інших схем, у тому числі з продажем житла у багатоквартирних будинках. Якщо йдеться про продаж третьої квартири, то в мене виникає питання, чи багато українців може собі дозволити у один рік продати три квартири? Тому варто сплатити 18 відсотків з третьої квартири. Є і про фермерство, легалізація цього виду діяльності, адже є тіньовий сектор — 12 млн гектарів, який сплачував по мінімуму. А якщо ми візьмемо ОТГ, то кожна громада зацікавлена у цьому, адже земельний податок — один із 100% надходжень до бюджету ОТГ для розвитку. Якщо там стоять великі площі і не сплачуються, то держава каже так, і земля повинна працювати на громаду. Фермери, які займаються фермерською діяльністю і зареєстровані, то держава входить у відносини з дотаціями, стимулювання і преференцій у вигляді додаткових фермерських потреб. Асоціації лобіюють частину питань. У законопроєкті дуже багато правок, ще буде дуже багато дискусій", — розповів Михайло Лаба.

Про причетність до лобіювання реконструкції пішохідного мосту в Ужгороді

Нардеп Михайло Лаба заперечив свою причетність до лобіювання реконструкції пішохідного мосту в Ужгороді. "Це повний фейк. Віктор Лещинський є моїм помічником, в мене загалом 26 помічників. Він з Києва, фахівець з державного управління, я його долучаю до консультацій щодо деяких державних справ, подання законопроєктів. Все решта — фейк. Я й сам зацікавився потім цим питанням: що ж у вас там у місті? Наші колеги у міському парламенті сказали, що його будуть просто асфальтувати. Ніякий проєкт міською радою не розроблявся, не замовлявся, не укладалася жодна угода, тобто ніяких відповідних дій немає", — розповів нардеп.

Про інспектування з Миколою Тищенком Воловецької лікарні

Михайло Лаба з іншим наредпом від "Слуги народу" Миколою Тищенком інспектували Воловецьку лікарню через неякісний ремонт. "Ті помилки влади, які були до 2019-го року, коли розпочаті у державі тисячі незавершених об’єктів або зданих ось таким методом, відійшли у минуле. Ми звертаємо увагу і голови ОДА і всіх, що є парламентський контроль, він здійснюється і нам важко буде пояснювати такі великі інвестиції, ініційовані президентом і у "Великому будівництві", і урядом, які надходять на Закарпаття. Це близько 11 млрд грн за 2020-2021 роки. У місцевому самоврядуванні я не пам’ятаю таких коштів для області", — розповів Лаба.

"У цій ситуації з лікарнею все виправили. Сьогодні така проблема є з міжгірським мостом. Я не можу не сказати, коли неякісно виконують ту чи іншу покрівлю, використовують не ті матеріали, які зазначені у проєктно-кошторисній документації. Ми будемо викривати ці речі. Якщо ви зробили і отримали державні кошти, їх потрібно використати за цільовим призначенням і відповідно до експертного звіту", — каже нардеп.

Про підтримку законопроєкту про індустріальні парки

За словами Михайла Лаби, коли у 2002-2004 роках на Закарпатті була вільна економічна зона, в облась "зайшли" 10 успішних підприємств. "Вони сьогодні дають валовий продукт доходу до держбюджету, створюють робочі місця, це був успіх для бізнесу, преференції. Індустріальні парки передбачають можливість державно-приватного партнерства розташувати потужності, зменшити площу з 50 гектарів до 10 гектарів. Тобто ОТГ може подати відповідну заявку до міністерства регіонального розвитку з тим, що вони вже готові прийняти такий індустріальний парк з передбаченими від держави преференціями. Є вже заявка від Батівської ОТГ, ще боремося за те, щоб цей проєкт був поданий до міністерства регіонального розвитку, як готовий. Там є всі параметри, що підходять для розташування додаткового індустріального парку. Але ми ще говоримо про залучення підприємтва "Єврокар", як потужностей, які свого часу були збудовані. Йдеться про те, щоб на Закарпатті виробляли електрокари. У громад є можливість конкурувати, надавати пропозиції. Я думаю, кожен район захоче щонайменше один індустріальний парк", — розповів Михайло Лаба.

Законопроєкти депутата та співпраця з іншими закарпатськими мажоритарниками

"Будь-який законопроєкт, який стосується Закарпаття, ми обговорюємо із іншими закарпатськими колегами у залі. Є в мене кілька авторських ідей, які я втілюю. Наприклад, законопроєкт про можливість отримати з-за кордону транспорт для ОТГ. Це у всій країні чекають. Громади зможуть зареєструвати транспортний засіб у відповідних органах, поставити державні номерні знаки", — повідомив народний депутат.

"Зараз працюємо над пониженням ціни ставки на виробництва крафтового пива, це до популяризації туризму, адже на Закарпатті виробники дистиляту, алкогольних напоїв вже працюють", — розповів нардеп.

"Є законопроєкт про спрощення системи приєднання до електричних мереж забудовників. Також працюю над питаннями можливостей медичних закладів та закладів освіти, а також питаннями пенсійної реформи та страхової медицини", — сказав Лаба.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди