Литва розпочала будівництво стіни на кордоні з Білоруссю

Литва розпочала будівництво стіни на кордоні з Білоруссю

Литва розпочала будівництво стіни на кордоні з Білоруссю
. Фото: AP

Литва розпочала спорудження фізичного бар'єра на кордоні з Білоруссю через наплив незаконних мігрантів.

Про це повідомляє видання LVR.

Будівництво бар'єра доручили компанії Tetas, яка вже розпочала будівельні роботи над першою фазою проекту. Будівництво розпочнеться на ділянках кордону Друскінінкай, Бараускас та Адутішкіс.

Читайте також: У Литві триває криза через нелегальних мігрантів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Планується, що перші сегменти, виготовлені відповідно до вимог, визначених Державною прикордонною службою при Міністерстві внутрішніх справ, будуть встановлені на кордоні вже в жовтні. До кінця квітня 2022 року довжина бар'єра сягне 100 кілометрів, а в цілому проєкт передбачає укріплення усіх 400 кілометрів литовсько-білоруського кордону.

Проєкт передбачає укладення кількох спіралей колючого дроту вздовж лінії розмежування, позаду яких на литовській території буде встановлена стіна висотою в 4 метри, на вершині якої також буде прокладений колючий дріт.

Читайте також: Литва обіцяє платити по 300 євро нелегальним мігрантам, які погодяться покинути країну

Відповідно до технічного завдання, представленого ДПСУ, Тетас зобов’язався до кінця квітня наступного року побудувати весь фізичний бар’єр приблизно на 100 кілометрів на прикордонній ділянці. Технологічний план проекту передбачає, що на прикордонній ділянці, безпосередньо біля державного кордону, з кількох її частин - спіралей - буде сформовано концертний бар’єр. Пізніше на литовській стороні будуть побудовані сегменти огорожі з концертною спіраллю на вершині. Загальна висота огорожі з концертною спіраллю складе близько 4 метрів.

Що сталося

Наприкінці травня 2021 року невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу, членом якого є Литва.

За даними МВС Литви, з початку 2021 року близько чотирьох тисяч мігрантів нелегально перетнули білорусько-литовський кордон. Це в кілька разів вище, ніж за весь 2020 рік. Серед мігрантів зокрема громадяни Іраку, Ірану, Сирії. На початку серпня польоти з Іраку до Мінська були припинені.

У липні Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.

Що відомо

  • 18 серпня міністри внутрішніх справ країн Європейського союзу проведуть зустріч, на якій обговорять різке зростання випадків перетину нелегальними мігрантами кордону між Білоруссю та Литвою.
  • 14 серпня заступниця державного секретаря США Венді Шерман закликала невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка негайно припинити організацію потоку нелегальних мігрантів з країни до Литви.
  • 10 серпня уряд Латвії оголосив режим надзвичайної ситуації через збільшення кількості нелегальних мігрантів, які перетинають кордон країни.
  • 8 серпня Естонія посилила контроль на кордоні з Литвою.
  • 5 серпня Лукашенко доручив силовикам закрити західний і південний кордони країни, а також посилити їхню охорону.
  • 3 серпня Литва ухвалила рішення про депортацію громадянина Камеруну, який нелегально в’їхав на територію країни з Білорусі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок