Латвія оголосила надзвичайну ситуацію через мігрантів

Латвія оголосила надзвичайну ситуацію через мігрантів

Латвія оголосила надзвичайну ситуацію через мігрантів
АР

Уряд Латвії оголосив режим надзвичайної ситуації через збільшення кількості нелегальних мігрантів, які перетинають кордон країни.

"Рішення уряду про оголошення надзвичайного стану на кордоні з Латвією прийнято. Посилення прикордонної безпеки почнеться негайно", — написала міністерка внутрішніх справ країни Марія Голубєва.

Зокрема, під час засідання уряду, міністерка звинуватила Білорусь у тому, що країна "заманює" біженців з Близького сходу, а ті таким чином намагаються потрапити до країн Євросоюзу. Наразі Литва укріпила кордони, тому біженці намагаються потрапити до ЄС через кордон Латвії, передає lsm.lv.

За даними латвійських прикордонників, за кілька днів на кордоні спіймали понад 200 нелегалів: у суботу на кордоні з Білоруссю прикордонна служба зупинила 39 людей, у неділю — 35, а в понеділок 9 серпня — вже 140, вночі на 10 серпня — 65. Як заявив голова прикордонної служби Латвії Гунтіс Пуятс, більше немає можливості розміщувати нелегальних мігрантів у Центрах розміщення іноземних громадян. Він допустив, що владі доведеться створити наметове містечко.

Що відомо

  • У Литві хочуть виплачувати нелегальним мігрантам, які прибули з кордону з Білоруссю, по 300 євро, щоб вони покинули країну.
  • Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.
  • 3 серпня Литва ухвалила рішення про депортацію громадянина Камеруну, який нелегально в’їхав на територію країни з Білорусі.
  • 5 серпня Лукашенко доручив силовикам закрити західний і південний кордони країни, а також посилити їхню охорону.
  • Міністри внутрішніх справ країн Європейського союзу 18 серпня проведуть зустріч, на якій обговорять різке зростання випадків перетину нелегальними мігрантами кордону між Білоруссю та Литвою.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок