У Литві триває криза через нелегальних мігрантів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Литві триває криза через нелегальних мігрантів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Литві триває криза через нелегальних мігрантів. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Фото: AP

Литва понад місяць потерпає від напливу нелегальних мігрантів, які прибувають із території Білорусі. Через це у липні уряд країни оголосив режим надзвичайної ситуації.

Влада Литви та білоруська опозиція заявляють, що ці мігранти є зброєю у гібридній війні білоруською влади проти Євросоюзу.

Бльшість із них — громадяни Іраку, які незаконно перетнули кордон Білорусі з Литвою. Кількість таких перетинів зросла у шість разів із червня цього року. Литва стверджує, що білоруські прикордонники супроводжують мігрантів до кордону з Литвою.

Не визнаний низкою країн світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечує звинувачення на свою адресу.

"Ну, якщо ви на весь світ заявляєте, що ви ще швидше будете реєструвати тих, хто біжить через Білорусь і з Білорусі – то вони й будуть бігти. Ви ще більше відкриваєте вікно для цих мігрантів. Вони ж не до нас йдуть. Вони йдуть у теплу, освічену Європу", – заявив він.

Щодня в Литві затримують приблизно сто мігрантів. У литовському селі для них облаштували табір, однак мігрантам не подобаються умови.

"Ми приїхали з Багдаду туристичною групою. У Мінську я дав одній людині 1400 доларів. Мене привезли до лісу. Я думаю, що це був кордон. Ці люди показали мені дорогу і сказали, яким шляхом йти", – розповів мігрант з Іраку Мустафа Хусейн.

У Литві влаштовують протести проти надання мігрантам притулку. МВС країни відправляє частину мігрантів назад до Білорусі. У Червоному Хресті називають це несумісним із правами людини.

18 серпня міністри внутрішніх справ країн Європейського союзу проведуть зустріч, на якій обговорять різке зростання випадків перетину нелегальними мігрантами кордону між Білоруссю та Литвою.

Що відомо

  • 2 липня Литва оголосила режим надзвичайної ситуації через мігрантів, які прибувають з білоруської території.
  • Уряд Литви анонсував план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.
  • Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.
  • 3 серпня Литва ухвалила рішення про депортацію громадянина Камеруна, який нелегально в’їхав на територію країни з Білорусі.
  • 5 серпня Олександр Лукашенко доручив силовикам закрити західний і південний кордони країни, а також посилити їхню охорону.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ про надання Литві гуманітарної допомоги у вигляді колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю.
  • У Польщі затримали понад 60 мігрантів, що прибули із Білорусі, серед був українець.
  • Іракські авіакомпанії тимчасово припиняють виконувати рейси в Білорусь на тлі міграційної кризи.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок