Близько 100 боксів для кажанів встановили на дахах церков Закарпаття

Близько 100 боксів для кажанів встановили на дахах церков Закарпаття

Близько 100 боксів для кажанів встановили на дахах церков Закарпаття Суспільне Закарпаття

Майже 100 боксів для кажанів встановили у церквах Закарпаття представники Інституту еколого-релігійних студій. Роблять це під час проєкту "Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України". Про це 29 вересня Суспільному розповів працівник інституту Михайло Біланич. Каже: вартість програми — 98 000 євро.

Близько 100 боксів для кажанів встановили на дахах церков ЗакарпаттяСуспільне Закарпаття

Перший бет-бокс для кажанів в Ужгороді встановили у міському скансені. Представник Інституту еколого-релігійних студій Михайло Біланич розповів: дерев’яну коробку поставили у дзвіниці Шелестівської Михайлівської церкви у 2019 році.

"Ми прийшли до цієї церкви, домовилися, що повісимо наверху, там не було драбини, щоб ми туди вилізли, то ми його встановили у дзвіниці, — пояснив чоловік. — Кажани під дахом висять верх ногами, зачіпаються за ось такі перекладинки, які є по всьому простору, тобто вони висять вниз головами й народжують вниз головами, тому така спеціальна конструкція. Зверху є кришка, щоб на них нічого не падало – ніяких опадів і так далі – щоб вони там собі спокійно перебували".

Близько 100 боксів для кажанів встановили на дахах церков ЗакарпаттяСуспільне Закарпаття

За словами Михайла Біланича, такі бет-бокси другий рік встановлюють у церквах всіх районів Закарпаття.Каже: така робота проводиться в Угорщині, в Словаччині, в Румунії.

"Давним-давно в Німеччині їх встановлюють в різних парках, щоб допомагати збільшуватись популяціям кажанів, — розповів Михайло Біланич. — Ми їх встановлюємо під дахом храму, тому що в нас є специфічний проєкт щодо дослідження кажанів на дахах храмів і їх охороні".

Михайло Біланич розповів: роблять бет-бокси в Товаристві людей з інвалідністю "Паралельний світ".

Близько 100 боксів для кажанів встановили на дахах церков ЗакарпаттяСуспільне Закарпаття

В одному бет-боксі, каже, можуть жити 15 кажанів. У двоярусних може поміститися 30 кажанів.

"Якщо вони просто будуть селитися на храмі, то вони там залишають свої сліди, можуть по цілому храму ці сліди залишати, а якщо вони поселяться в цьому бет-боксі, то вони будуть ці сліди залишати на одному місці, і їх потім легко збирати, — пояснив фахівець. — Має спеціальні рейки для того, щоб можна було зачепитися, тому їм дуже легко триматися на ньому. Ціла колонія може собі спокійно грітися, якщо це, наприклад, осінь чи весна й низькі температури. Тут нема протягу, тому що дуже часто на храмах буває протяг. Ну а в парках він захищає кажанів від дощу".

За словами Михайла Біланича, проєкт мають завершити на початку 2022 року. До того часу і встановлюватимуть бет-бокси. Їхня кількість на Закарпатті залежатиме від того, скільки організатори зможуть знайти для них місць.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди