"Ріст більше ніж у п'ять разів". Директор франківської лікарні про кількість хворих з COVID-19

"Ріст більше ніж у п'ять разів". Директор франківської лікарні про кількість хворих з COVID-19

"Ріст більше ніж у п'ять разів". Директор франківської лікарні про кількість хворих з COVID-19
Суспільне Карпати

Реанімації Івано-Франківської міської лікарні № 1, а також обласної інфекційної лікарні заповнені хворими на коронавірус. Про це Суспільному повідомили керівники медзакладів Тарас Василик і Микола Стовбан. Як надають допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією чи підозрою на неї у цих лікарнях, — у репортажі Суспільного.

Станом на 8:00 29 вересня у міській клінічній лікарні № 1 перебували 104 хворі з пневмоніями. 31 пацієнт — киснезалежний, ще семеро лежать у реанімації, каже директор медзакладу Тарас Василик. За його словами, зараз лікарня зможе прийняти ще 15-20 пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

"Впродовж останніх двох тижнів спостерігаємо значний ріст госпіталізації пацієнтів із пневмоніями, з підозрою чи підтвердженим діагнозом "COVID-19". Якщо два тижні тому до нас ушпиталювали чотирьох-п'ятьох пацієнтів за добу, то зараз поступає 20-30 хворих, тобто є ріст більше ніж у п'ять разів", — розповідає директор лікарні Тарас Василик.

"Ріст більше ніж у п'ять разів". Директор франківської лікарні про кількість хворих з COVID-19
31 з 104 хворих на пневмонію пацієнтів міської клінічної лікарні — киснезалежний, ще семеро лежать у реанімації. Суспільне Карпати

Франківець Василь другий тиждень перебуває у реанімаційному відділенні міської лікарні № 1. Чоловік пригадує, що COVID-19 у нього виявили після ПЛР-тесту. Спершу хвороба протікала безсимптомно, згодом чоловікові стало гірше.

"Спочатку було все нормально: ні кашлю, ні температури, а вже потім як пішло – 38°, 39° – і пішло, пішло, пішло", — каже пацієнт.

Пацієнт Василь лікується у реанімаційному відділенні
Франківець Василь другий тиждень перебуває у реанімації. Суспільне Карпати

Івано-Франківська обласна інфекційна лікарня завантажена майже на 80%, розповідає виконувач обов’язків гендиректора Микола Стовбан. Зі 170 ліжок у медзакладі — зайняте 121.

"80% — мова йде про 80 людей, які перебувають "на кисні", і 12 — у реанімації на СІПАП-терапії. Що це означає? Що люди були невакциновані та потрапили у нашу лікарню, відповідно, із середнім і важким станом перебігу COVID-19", — розповідає Микола Стовбан.

80% ліжок у лікарні є зайняті пацієнтами з COVID-19
Івано-Франківська обласна інфекційна лікарня завантажена майже на 80%, каже її очільник. Суспільне Карпати

Серед пацієнтів лікарні — дев'ятеро дітей, каже заступниця гендиректора з лікувальної частини лікарні Любов Андрусишин. Наймолодшій хворій дитині ще не виповнилося року, найстаршій – 16 років. У групі ризику перебувають люди із супутніми хворобами: цукровим діабетом, онкологічними захворюваннями, зайвою вагою.

"Ріст більше ніж у п'ять разів". Директор франківської лікарні про кількість хворих з COVID-19
Серед пацієнтів лікарні — дев'ятеро дітей. Наймолодшому пацієнту немає і року. Суспільне Карпати

"З кінця серпня й у вересні госпіталізація у нас зросла майже на 50%. Тобто ми досягаємо вже того рівня, який мали восени минулого року. Для порівняння: за минулий рік ми пролікували 1 500 хворих, а зараз маємо вже 367 хворих на сьогодні, у тому числі й діти. Цьогоріч зі штамом "Дельта", який мутує, зміни у легенях відбуваються набагато швидше, ніж минулого року. Тоді зміни у легенях ми мали на п'ятий-шостий день, а зараз — на третій-четвертий", — розповідає Любов Андрусишин.

Штам "Дельта" вірусу уражає легені швидше, на третій-четвертий день захворювання
У хворих зі штамом "Дельта" зміни у легенях відбуваються уже на третій-четвертий день. Суспільне Карпати

Зі слів лікарів, у разі захворювання вакцина полегшує перебіг хвороби та зменшує потребу у кисневій терапії.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок