Шахтар у драматичному виїзному матчі пробився до 1/8 фіналу Ліги Європи

Шахтар у драматичному виїзному матчі пробився до 1/8 фіналу Ліги Європи Facebook Shakhtar Donetsk

Шахтар за сумою двох матчів виявився сильнішим за португальську Бенфіку й виборов путівку до наступної стадії плейоф Ліги Європи. У матчі-відповіді в Лісабоні було забито 6 голів.

На початку зустрічі ініціативою цілковито володіли господарі стадіону, які притисли "гірників" на власній половині поля. Активні дії португальців переросли у швидкий гол: на 9 хвилині автор єдиного м'яча Бенфіки в першій зустрічі Піцці пробив у кут воріт Пятова й відкрив рахунок, 1:0.

Шахтар не забарився з відповіддю. Вже за 3 хвилини Додо здійснив прострільну передачу на Мораеса, який у боротьбі з Рубеном Діашем змусив того відправити м'яч у сітку й "відзначитися" автоголом. VAR офсайду не зафіксував, 1:1.

На 36 хвилині Рубен Діаш не змарнував нагоди реабілітуватися і вигравши "другий поверх" у Миколи Матвієнка, вразив ворота донеччан. 2:1, ситуація за підсумками двох матчів вирівнялася.

Початок другого тайму був повністю за "орлами", які швидко збільшили перевагу в рахунку. Матвієнко припустився грубої помилки, віддавши з флангу пас на Пятова: м'яч перехопив Дієго Соуза, який віддав на вільного Рафу Сільву. Той влучив у порожні ворота "гірників", 3:1 (46').

Підопічні Луїша Каштру швидко оговталися: вже за 3 хвилини Тарас Степаненко після подачі з кутового надіслав м'яч точно за адресою і скоротив відставання: 3:2.

Напруга у матчі зросла, португальці повністю зосередилися на нападі. Але "гірники" зуміли піймати суперника на контратаці й на 71-й хвилині Алан Патрік зробив рахунок на табло рівним. 3:3.

Після перемоги в Харкові такий результат вже цілковито влаштовував Луїша Каштру та його підопічних, а Бенфіка створити диво не спромоглася.

Загальний рахунок - 5:4, Шахтар проходить до наступної стадії.

Суперника у 1/8 фіналу Ліги Європи донеччани дізнаються за результатами жеребкування 28 лютого.