За активної участі VAR. Шахтар у емоційному матчі Ліги Європи обіграв Бенфіку

За активної участі VAR. Шахтар у емоційному матчі Ліги Європи обіграв Бенфіку Shakhtar Donetsk

У рамках 1/16 фіналу Ліги Європи 20 лютого донецький Шахтар у Харкові мінімально обіграв ліссабонську Бенфіку 2:1. Вперше на стадії плейоф турніру була застосована система відеоповторів VAR, яка двічі спрацювала не на користь українців.

Найгостріший епізод першого тайму стався на 20 хвилині. Донеччани піймали Бенфіку на контрактаці й після пасу Алана Патріка Марлос поцілив у ворота суперника. Але після перегляду моменту за допомогою VAR арбітр скасував взяття воріт: півзахисник перебував у мінімальному офсайді. Гірники продовжили тиснути. Нагоди відкрити рахунок до перерви мали Коваленко та Мораєс, але захист "орлів" діяв надійно, тож команди вирушили до роздягальні за нульової нічиї.

У другому таймі Шахтар продовжив активний пресинг. Донеччани мали стовідсоткову нагоду, коли Ісмаїлі прострілив на Коваленка, й той опинився сам-на-сам з порожніми воротами. Але влучив у стійку.

На 56-й хвилині в результаті позиційної атаки ювелірний постріл з-за меж штрафного майданчика здійснив Алан Патрік, що таки завершилося взяттям воріт Влаходімоса. 1:0.

За 5 хвилин 18-річний Томаш Тавареш скористався помилкою Матвієнка у захисті й вразив порожні ворота Пятова. Проте, знову у гру вступив відеоасистент арбітра. Рефері через офсайд скасував гол португальців і натомість призначив пенальті у ворота гірників, адже офсайду передував фол Сергія Кривцова на Серві під час боротьби у штрафному. Піцці нагоду не змарнував (66). 1:1.

"Гірники" помчалися атакувати. На 72 хвилині Тайсон здійснив майстерний асист на Віктора Коваленка, який голом у "дев'ятку" відновив перевагу господарів стадіону. 2:1. Останні 20 хвилин суперники обмінювалися небезпечними моментами, але рахунок на табло лишився незмінним, і підопічні Луїша Каштру на крок наблизилися до 1/8 фіналу Ліги Європи.

Матч-відповідь відбудеться 27 лютого в Ліссабоні.

Що відомо:

• Поступившись у вирішальному поєдинку групового етапу Ліги чемпіонів італійській Аталанті, Шахтар посів третє місце квартету й опустився до Ліги Європи. Жеребкування визначило суперником українців у 1/16 фіналу португальську Бенфіку.
  • Перед першою зустріччю команд наставник Шахтаря Луїш Каштру виокремив сильні та слабкі сторони опонентів.