У Сєвєродонецьку з’явиться притулок для жінок з дітьми

У Сєвєродонецьку з’явиться притулок для жінок з дітьми

У Сєвєродонецьку з’явиться притулок для тимчасового перебування жінок з дітьми. Про це Суспільне повідомила директорка Луганського відділення організації Людмила Харченко.

"Навесні 2021 року благодійники придбали у Сєвєродонецьку 5-кімнатну квартиру за кошти гранту від Фонду Германа Гмайнера. Її адреса не розголошується, щоб не наражати підопічних притулку на небезпеку", – додала Людмила Харченко.

За її словами, В притулку зможуть знаходитись жінки з дітьми віком від 0 до 3 років, які опинились в складних життєвих обставинах, коли є ризик вилучення дитини з сім’ї.

"Це можуть бути обставини, пов’язані з умовами проживання, які не відповідають тому, щоб там знаходилась мала дитина, або якщо вони потерпають від насильства", –розповіла Людмила Харченко.

Людмила Харченко розповіла журналістам Суспільного, що 23-річний бельгієць Ярема Венгринович, був одним із тих, хто допомагав збирати кошти на притулок. Чоловік зібрав близько 10 тисяч євро. За ці гроші до притулку закуплять різне обладнання.

За словами Яреми, він створив проєкт "Road to Ukraine" і проїхав від Бельгії до Тернополя близько 2500 кілометрів за три тижні. З Києва на поїзді чоловік приїхав до Сєвєродонецька розповісти про результат кампанії.

"Хотів організувати благодійний захід та зібрати гроші, аби щось зробити. Так об’єднав ті дві думки та вийшов цей проєкт", – додав Ярема.

Сам Ярема народився у Бельгії, але родина його – з Тернополя. З дитинства вчили сина українській мові. Каже, збір коштів почав у Бельгії.

"Ми з фондом "СОС Дитяче містечко Бельгія" створили сторінку на бельгійському сайті, там усе описано гарно про цей проєкт чотирма мовами – нідерландська, французька, англійська, українська. Головна публіка, яка пожертвувала гроші – це бельгійці", - зазначив бельгієць.

Ярема розповів Суспільному, що у Бельгії збирається зробити фільм про проєкт.

Що відомо

  • Знаходитися у притулку зможуть 4 матері та 8 дітей цілодобово, але не більше шести місяців. Там надаватимуть психологічну допомогу, консультуватимуть жінок щодо навичок батьківства. Безробітнім жінкам допомагатимуть шукати роботу.
  • Благодійна організація "Луганське обласне відділення "Благодійного фонду СОС Дитячі містечка" 28 вересня відкриватиме у Сєвєродонецьку притулок для тимчасового перебування жінок з дітьми
  • Цей притулок стане першим подібним в області
  • На Донбасі правозахисники фіксують зростання випадків домашнього та сексуального насильства. Про це йдеться в доповіді міжнародної громадської організації Amnesty International.
  • За даними ВООЗ, кожна четверта жінка та дівчина у всьому світі зазнала фізичного або сексуального насилля з боку чоловіка чи партнера-чоловіка.
  • 3 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за домашнє насильство.
  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок