У Сомалі відбувся перший за 30 років публічний показ фільму

У Сомалі відбувся перший за 30 років публічний показ фільму

У Сомалі відбувся перший за 30 років публічний показ фільму

У Національному театрі в столиці Могадішо із посиленою охороною глядачі побачили два короткометражні фільми — повідомляє ВВС.

У Сомалі відбувся перший за 30 років публічний показ фільму

Це були стрічки сомалійського режисера Ібрагіма К. М. Директор театру Абдикадір Абді Юсуф сказав, "що це була історична ніч для сомалійського народу":

"Це платформа, яка надає можливість... сомалійським авторам пісень, казкарям, режисерам та акторам відкрито представити свій талант", — додав він.

Глядачі заплатили 10 доларів за перегляд двох фільмів. Вони пройшли через кілька контрольно-пропускних пунктів, щоб зайти в театр — адже він розташований на території президентського палацу і парламенту, які суворо охороняються.

Глядачка Хакімо Мохамед сказала, що вона була школяркою, коли востаннє разом з друзями ходила в театр, щоб подивитися концерти та вистави:

"Люди виходили вночі і затримувалися допізна, якщо хотіли. Але я не думаю, що зараз це так безпечно", — сказала вона.
У Сомалі відбувся перший за 30 років публічний показ фільму

Національний театр у столиці Сомалі був побудований китайськими інженерами в подарунок від лідера Китаю Мао Цзедуна в 1967 році. Він був важливим рушієм культурного розвитку в країні 1970-х і 80-х роках.

Його закрили у 1991 році на початку громадянської війни і використовували як базу для полководців, які воювали за столицю. В результаті театр занепав.

Коли його знову відкрили у 2012 році, будівлю підірвали бойовики Аш-Шабаабу, які вважали розваги та фільми неприйнятними і аморальними.

Що відомо

  • 25 вересня у 2008 році в нейтральних водах біля Ємену сомалійські пірати захопили українське судно "Фаїна" з українським екіпажем і вантажем зброї.
  • Враховуючи специфіку вантажу, 27 вересня пірати зажадали безпрецедентно високу суму викупу — 35 мільйонів доларів, погрожуючи підірвати корабель. 28 вересня пірати знизили суму викупу в сім разів — з 35 до п'яти мільйонів доларів.
  • Спочатку пірати змусили "Фаїну" взяти курс на піратську гавань поблизу сомалійського міста Ейль, але завдяки зусиллям американського есмінця "Howard", який переслідував "Фаїну" на відстані кількасот метрів, 29 вересня українське судно було зупинене біля найближчого сомалійського узбережжя. Згодом "Фаїна" була оточена кораблями НАТО, до яких приєднався російський сторожовий корабель "Неустрашимий". Основною їх задачею було блокувати будь-які спроби розвантажити військову техніку.
  • 30 вересня стало відомо, що капітан судна, росіянин Володимир Колобков, помер від серцевого нападу. 1 жовтня почались переговори з піратами щодо викупу.
  • 5 лютого, отримавши викуп 3 мільйони 200 тисяч доларів, пірати звільнили судно.
  • Наступного дня, після 5 місяців полону, українські моряки прилетіли до Києва.

Читайте також

"Погані дороги" їдуть від України на Оскар

Чому фільм "Зошит війни" має прокатне посвідчення, але не показується в кінотеатрах

У Пекіні на комуністичному фестивалі розпочався "Тиждень українського кіно"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант