Туби, пляшки, обгортки: в Ужгороді відбулася толока

Туби, пляшки, обгортки: в Ужгороді відбулася толока

Туби, пляшки, обгортки: в Ужгороді відбулася толока
Суспільне Закарпаття

Територію біля озера "Кірпічка" прибирали 23 вересня в Ужгороді. Толоку організували до Всесвітнього дня прибирання, який відзначають у третю суботу вересня, — повідомила представниця екологічного руху "Let’s do it, Ukraine!" Дарина Скиба. За її словами, до акції долучили 200 людей.

Туби, пляшки, обгортки: в Ужгороді відбулася толока
Суспільне Закарпаття

Учасникам толоки дали інструкції та роздають пакети для сміття та рукавиці. Далі всі пішли прибирати.

"Назбирали всілякі труби, папірці, пляшки, пакети, трохи сіна", — сказав Максим Ухатюк.

До прибирання долучилися вихованці та працівники обласного еколого-натуралістичного центру. Прийшло понад півсотні дітей і дорослих, каже директор центру Олександр Геревич.

"Цим місцем, біля "Кірпічки", ми опікуємося близько сорока років, — сказав він. — Тобто проводимо тут польову практику, вивчаємо рослини, тваринний світ тощо. Ми помічали, як дорослі, на превеликий жаль, залишають після себе сміття. Це унікальне місце і водойма. Ви бачите, скільки тут птахів: і лебеді, і лисухи, і водяні курочки, і крижні. І гідробіонтів тут багато (організмів, які постійно живуть у водному середовищі – ред.) проживає. Дуже хочеться, щоб цей шматочок був радістю для батьків, для дітей, для містян".

Туби, пляшки, обгортки: в Ужгороді відбулася толока
Суспільне Закарпаття

Учасниця акції Ольга Величканич каже: акція корисна.

"По-перше, ми прибираємо територію, яка є суспільною територією, бо тут багато дітей відпочивають, дорослих. По-друге, ми вчимо дітей прибирати, щоб вони знали, що не можна смітити і треба прибирати за собою", — сказала вона.

Взяли участь в акції працівники та волонтери Червоного Хреста. Від організації до толоки долучилися 12 людей, каже голова Закарпатського "Червоного хреста" Іванна Сабо.

"Одним із стратегічних завдань діяльності "Червоного Хреста", згідно з планом нашої роботи, є впровадження проєктів з екологічної безпеки, щоб берегти нашу природу і боротися за це, доносити інформацію, особливо до молоді, про те, що це важливо на сьогодні", — сказала Іванна Сабо.

Туби, пляшки, обгортки: в Ужгороді відбулася толока
Суспільне Закарпаття

Толока мала відбутися 18 вересня у Всесвітній день прибирання, її через дощі перенесли на 23 вересня, каже представниця екологічного руху "Let’s do it, Ukraine!" Дарина Скиба. Прибирання, за її словами, відбувалися минулого та цього тижня і в інших громадах області.

"В Ужгороді багато локацій – понад десять точно, — каже Дарина Скиба. — В Ужгороді багато людей долучається, але це тільки частина частинка в порівнянні з тим обсягом роботи, яку виконують зараз в області. Я знаю, що протягом минулого і цього тижня люди вийшла на понад сотню локацій тільки на Закарпатті. Зібрали просто тонни сміття, і це дуже хороший показник. До нас долучились всі територіальні громади. В кожній із них були більші чи менші толоки з прибиранням".

За словами Дарини Скиби, зібране під час толоки сміття відсортують, потім його забере організація, що займається вивезенням відходів.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок