Посли G7 заявили, що стурбовані перебігом судової реформи в Україні

Посли G7 заявили, що стурбовані перебігом судової реформи в Україні

Важливо
Посли G7 заявили, що стурбовані перебігом судової реформи в Україні
Фото: AP

Посли країн G7 висловили стурбованість через перебіг судової реформи в Україні, зокрема, через графік конкурсу Ради суддів для відбору кандидатів в Етичну раду Вищої ради правосуддя.

Про це повідомляється в офіційному Twitter G7.

"Посли G7 продовжують спостерігати за процесом судової реформи в Україні із занепокоєнням. Вони з розчаруванням звертають увагу на графік конкурсу Ради суддів для відбору кандидатів в Етичну раду Вищої ради правосуддя після того, як міжнародні партнери висунули своїх кандидатів", – йдеться у повідомленні.

За їхніми словами, запропонований графік не відбиває важливості та невідкладності зазначеної реформи.

"Посли продовжують закликати Рада суддів і всіх українських партнерів забезпечити швидке висування експертів в Етичну раду ВРП", – додали посли.

Читайте також: "Спробували, не вдалося". Рада суддів не обрала Етичну раду. Чи означає це блокування реформи

Також вони заявили, що стурбовані законопроєктом 4533.

"Реформа Конституційного суду повинна забезпечити прозорий, конкурентний відбір нових суддів КСУ і гарантувати тимчасове збільшення вимог до голосування, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії", – зазначається у заяві.

Посли зауважили, що всебічна судова реформа залишається найважливішим пріоритетом для G7 як така, що має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні та виконання вимог народу України.

"Проведення цих реформ покращить інвестиційний клімат і здатність виконувати міжнародні зобов’язання", – підсумували в G7.

Що відомо

  • Етична рада – незалежний орган, який оцінюватиме на доброчесність членів та кандидатів до Вищої ради правосуддяВища рада правосуддя (ВРП) призначатиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). ВККС, своєю чергою, займатиметься добором нових та переатестацією чинних суддів.. Його створення – частина судової реформи в Україні. До складу Етичної ради за законом повинно увійти 6 осіб – по троє від Ради суддів та міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у галузі запобігання корупції.
  • Міжнародні партнери 10 вересня представили виконувачу обов’язків голови Вищої ради правосуддя два спільних списки міжнародних експертів для їх відбору і призначення зокрема до Етичної ради при ВРП. Того ж дня Центр протидії корупції повідомив, що до голови РС Богдана Моніча офіційно звернулися з десяток суддів, висловивши своє бажання бути делегованими в Етичну раду.
  • 13 вересня Рада суддів провела голосування за кандидатів до складу Етичної ради з перевірки кандидатів до Вищої ради правосуддя та чинних членів ВРП. Жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів – за кандидатів проголосувало лише 4 члени Ради суддів з 26-ти.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок