"Це зробить гру безпечнішою". Британський реґбіст Томпсон пожертвує мозок для наукових досліджень

"Це зробить гру безпечнішою". Британський реґбіст Томпсон пожертвує мозок для наукових досліджень

"Це зробить гру безпечнішою". Британський реґбіст Томпсон пожертвує мозок для наукових досліджень
AP

Колишній гравець має провали в пам'яті через заняття спортом та не хоче, щоб нове покоління "проходило через те саме".

Чемпіон світу з реґбі 2003 року, 43-річний британець Стів Томпсон заявив, що хоче пожертвувати свій мозок для наукових досліджень черепно-мозкових травм та деменціїПорушення когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку., яку йому діагностували минулого року. Про це повідомляє BBC Sport.

Уже відомо, що після смерті Томпсона фонд Concussion Legacy використає його мозок для вивчення хронічної травматичної енцефалопатії, поширеної серед спортсменів. У фонді прогнозують, що зможуть знайти ліки від ХТЕ до 2040 року.

Томпсон – один із низки реґбістів, які в минулому грудні подали в суд на спортивні органи влади за недбалість. Спортсмени вважають, що Міжнародна федерація реґбі (World Rugby) та інші організації не приділили достатньої уваги безпеці команд і допустили чисельні пошкодження мозку та втрату пам'яті в гравців через часті удари по голові під час тренувань і змагань.

Читайте також: У реґбі закликають до змін у тривалості тренувань через поширеність травм і деменції у гравців

За словами Стіва, він не пам'ятає, як виграв чемпіонат світу в 2003 році разом зі збірною Англії, хоча грав майже в усіх матчах і навіть забивав.

На думку Томпсона, його внесок у науку "зробить гру безпечнішою" та допоможе спеціалістам "розробити краще лікування".

"Я жертвую свій мозок, аби діти людей, яких я люблю, не проходили через те саме, що й я".

Що відомо

  • World Rugby розробила рекомендації, в яких закликає обмежити кількість контактних тренувань, зокрема повноконтактних – до 15 хвилин на тиждень. До 2023 року ці поради можуть стати частиною обов'язкових правил.
  • Схожа проблема виникла й у НФЛ. За останні вісім років ліга американського футболу виплатила понад один мільярд доларів відшкодування для близько 18 тисяч гравців за травми мозку, яких ті зазнали впродовж кар'єри, та їхні наслідки після закінчення спорту.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022