У реґбі закликають до змін у тривалості тренувань через поширеність травм і деменції у гравців

У реґбі закликають до змін у тривалості тренувань через поширеність травм і деменції у гравців

У реґбі закликають до змін у тривалості тренувань через поширеність травм і деменції у гравців
AP

Тренери вважають, що зменшення контактних тренувань покращить результати й фізичний стан команд.

Міжнародна федерація реґбі (World Rugby) запропонувала нові правила щодо тенувального процесу команд. Головне нововведення - обмеження тривалості повноконтактних тренувань. Його закликають скоротити до 15 хивилин на тиждень.

Крім того, заохочують врегулювати й кількість тренувань із контрольованим контактом, тобто з використанням щитів та іншого захисного обладнання. Їх планують скоротити до 40 хвилин на тиждень.

Основною причиною зменшення часу для такого виду підготовки називають запобігання травмам і піклування про безпеку гравців. У World Rugby провели дослідження, яке показало, що 35-40% травм гравці отримують під час тренувань.

Також виявили, що в середньому на тиждень реґбісти витрачають 21 хвилину на повноконтактні тренування, а в деяких доходить до 140 хвилин в особливо насичений тренувальний період.

Подібні навантаження призвели до того, що гравці почали подавати позови на спортивні органи. Деяким із них після завершення кар'єри діагностуваи ранню деменціюПорушення когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку..

"Хоча в реґбі значно менше повноконтактних тренувань, ніж люди собі уявляють, ми маємо надію, що зведений набір правил зможе більше проінформувати гравців і тренерів щодо ключових зауваг до будь-якого контакту під час тренувань", - вважає колишній тренер збірної Ірландії Джо Шмідт.

Тренер ірландського "Ленстера" Стюарт Ланкастер також переконаний: "Важливо, щоб ми не перегинали з контактним навантаженням упродовж тижня, аби гравці лишалися свіжими, нетравмованими й готовими до матчів".

Що відомо

Ці правила не є обов'язковими, а поки що подані лише у форматі рекомендацій, проте після аналізу їхньої дієвості федерація планує зробити такі обмеження обов'язковою вимогою, зокрема, для участі в чемпіонаті світу-2023.

Категорії
ФутболТенісЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо