Тернопільщина стала епіцентром землетрусу

Тернопільщина стала епіцентром землетрусу

Тернопільщина стала епіцентром землетрусу
Головне управління ДСНС України у Тернопільській області

Жителі Тернопільщини відчули землетрус 4,3 бала за шкалою Ріхтера, епіцентр якого розташовувався біля Чорткова. Про це Суспільному розповів заступник начальника головного центру спеціального контролю Олександр Лящук.

Джерело землетрусу було на глибині 6 км. Землетрус стався о 6 годині 17 хвилин.

"Засобами головного центру спеціального контролю був зареєстрований відчутний землетрус. Магнітуда склала 4,3. Розрахункова інтенсивність – біля 5 балів. Землетрус відчувався населенням на відстані до 100 кілометрів. Глибина біля 6 кілометрів. Попередні розрахунки: координати 48,93 пн.ш. 25,88 сх.д.", — каже Лящук.

Підземні поштовхи були найбільше відчутні у Чортківському районі, частково у Тернопільському районі та в обласному центрі.

Олександр Лящук розповів, що ймовірність повторних землетрусів мала, оскільки основна напруга спала.

Речник пожежно-рятувальної служби області Сергій Данілін розповів, повідомлень про руйнування рятувальники не отримували.

Тернопільщина стала епіцентром землетрусу
Тернопільщина стала епіцентром землетрусу. Головний центр спеціального контролю

"Невідомо чому прокинулася о 6.06. Не могла заснути. Через хвилин 15-20 почула, як ліжком трусонуло. Думала, що здалося. Гуділо так, ніби летить реактивний літак, але десь дуже далеко. Припустила, що це товарний потяг. Але почали злегка труситися двері. Так тривало недовго — секунд 10, а може й менше", — розповіла жителька села Біла Лілія Лобур.

"Гримали двері, таке відчуття, що ніби проїхала велика машина під вікнами, аж вийшла на двір", — каже жителька села Волиця Людмила Воловнік.

Відчув поштовхи житель Чорткова Роман Чортківський.

"Відчували, щось 2 рази ніби стрілило. Це було в 6:18. А потім потрясло. Каже сусідка, вибігла на дорогу, думала, що там якась велика машина перевернулася. Ще один сусід каже, що все в нього тряслося. Тумбочка відкрилася", — розповів Чортківський.

Жителька села Більче-Золоте Чортківського району Наталія Маланчин розповіла про землетрус так:

"Я прокинулася зранку від того, що відчула, як трусить ліжком, на якому я спала. Трусило добряче. Я чула, як рамки від картин стукали по стіні. Був такий звук, ніби з гори котиться велике каміння. Дотягнулась до телефону, щоб глянути час, було 6:20."

Нагадаємо, з території Тернопільської області зареєстрували землетруси 23 квітня 2020 року та 28 травня 2019 року з магнітудами 2,0 бала.

Що відомо

  • Мешканці Прикарпаття відчули відлуння 5-бального землетрусу з епіцентром на Тернопільщині.
  • На Хмельниччині відчули відлуння землетрусу з епіцентром на Тернопільщині.
На початок