Голова Хмельницької ОДА звільнив чиновницю, яку підозрюють в отриманні неправомірної вигоди

Голова Хмельницької ОДА звільнив чиновницю, яку підозрюють в отриманні неправомірної вигоди

Голова Хмельницької ОДА звільнив чиновницю, яку підозрюють в отриманні неправомірної вигоди
Фото: Хмельницька ОДА

Сергій Гамалій звільнив начальницю Служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації Ніну Магур. Про це йдеться у розпорядженні голови Хмельницької ОДА.

Як йдеться у розпорядженні, Сергій Гамалій звільнив Ніну Магур у зв'язку з виходом на пенсію. Підставою стала за'ява Магур.

Також Гамалій доручив Службі у справах дітей провести розрахунки з Ніною Магур, відповідно до вимог чинного законодавства.

Два тижні тому, 7 вересня, слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Ольга Кирик, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора про продовження строку відсторонення від займаної посади підозрюваної чиновниці, винесла ухвалу щодо відмови у задоволенні такого клопотання, чим фактично дозволив начальниці Служби у справах дітей Хмельницької ОДА повернутися до виконання своїх службових обов'язків. Крім того, як видно з цієї ухвали, 6 вересня суд також змінив запобіжний захід, який було застосовано до Ніни Магур ухвалою слідчого судді від 17 липня 2021 року у вигляді цілодобового домашнього арешту, на нічний домашній арешт (з 23:00 до 7:00 години).

За словами однієї із захисниць підозрюваної, адвокатки Алі Возняк, на ухвалу суду щодо відмови у задоволенні клопотання про відсторонення її підзахисної від виконання нею службових обов'язків директорки обласної Служби у справах дітей, прокурор подав апеляційну скаргу. Утім, провадження у розгляді цієї скарги апеляційний суд закрив, оскільки, за роз'ясненнями суду, такі ухвали суддів не підлягають апеляційному оскарженню, додала адвокатка.

"Якщо б мою підзахисну не було звільнено за її заявою у зв'язку із виходом на пенсію, вона могла б повернутися на своє робоче місце згідно ухвали суду", - каже Аля Возняк.

Що відомо

  • У Хмельницькій області правоохоронці викрили начальницю Служби у справах дітей обласної державної адміністрації на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди у сумі 5 тисяч доларів США. За даними досудового слідства, чиновниця вимагала гроші за сприяння у прийнятті рішення про усиновлення малолітньої дитини.
  • Начальниці Служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації, яку затримали під час отримання хабаря, повідомили про підозру та обрали запобіжний захід.
  • Голова Хмельницької обласної адміністрації Сергій Гамалій відреагував на затримання підлеглої. На своїй сторінці у Фейсбук він написав: "Керівника структурного підрозділу ОДА затримано за вимагання хабара. Звичайно, що оцінку таким діям дадуть правоохоронні органи. Але хочу наголосити, що особисто маю нульову толерантність до корупції, вимагаю нульової толерантності до корупції у всіх посадових осіб Хмельниччини, закликаю громадян бути нетерпимими до цього негативного явища".
  • Чиновниці вручили підозру за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України - вимагання та одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Додає, посадовиці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
  • Підозрюваній суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 8 вересня 2021 року.
  • 15 липня, згідно ухвали суду, начальницю Служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації, яку затримали під час отримання неправомірної вигоди, відсторонили від посади.

Читайте нас у Telegram: головні новини Хмельницького та області

На початок