Рада ухвалила законопроєкт, який надає банкам можливість проводити валютний нагляд

Рада ухвалила законопроєкт, який надає банкам можливість проводити валютний нагляд

Рада ухвалила законопроєкт, який надає банкам можливість проводити валютний нагляд
Ілюстративне фото, Unsplash

Верховна рада підтримала у другому читанні і в цілому проєкт закону №5851 "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про валюту і валютні операції", який передбачає надання банкам функцій агентів валютного нагляду.

Рішення підтримали 260 народних депутатів.

"На сьогодні банки при здійсненні переказів за дорученням їхніх клієнтів (зокрема, у випадку переказу фізичною особою коштів в гривнях, у тому числі без відкриття рахунку платником) коштів в гривнях на рахунок отримувача, відкритий в іншому банку, не мають можливості чітко ідентифікувати, чи є така операція валютною, оскільки в банку, що обслуговує платника, відсутня достовірна інформація щодо резидентності отримувача коштів в гривнях", — зазначається у пояснювальній записці до документу.

Як наголосили автори законопроєкту, він має надати Нацбанку повноваження щодо створення та ведення відповідного реєстру та баз даних для виконання функцій валютного регулювання та валютного нагляду.

Також законопроєкт встановлює вимоги щодо створення, ведення та наповнення банками та іншими фінансовими установами таких реєстрів для забезпечення обміну інформацією між ними при здійсненні валютного нагляду.

При цьому порядок здійснення валютного нагляду агентами валютного нагляду встановлюватиметься Національним банком.

Що відомо

  • Верховна рада підтримала у другому читанні проєкт закону №3637 "Про віртуальні активи", який покликаний врегулювати ринок криптовалют та інших віртуальних активів в Україні.
  • Перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку та набули статусу колекторських компаній.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок