Рада підтримала проєкт про криптовалюти. НБУ привітав рішення

Рада підтримала проєкт про криптовалюти. НБУ привітав рішення

Доповнено

Верховна рада підтримала у другому читанні проєкт закону №3637 "Про віртуальні активи", який покликаний врегулювати ринок криптовалют та інших віртуальних активів в Україні. За словами глави Мініцифри Михайла Федорова, це фактично легалізація віртуальних активів. Голова Нацбанку Кирило Шевченко привітав ухвалення закону.

Відповідне рішення під час засідання 8 вересня підтримали 276 народних депутатів.

У пояснювальній записці до документа ідеться, що його актуальність обумовлена тим, що ринок віртуальних активів в Україні фактично вже є сформованим та існує протягом кількох років. Але перебуває повністю поза межами правового поля держави.

"Відтак ринок віртуальних активів потребує належного законодавчого врегулювання, яке покликане не лише надати можливість учасникам суспільних правовідносин розпоряджатись такими об’єктами, але й забезпечити баланс інтересів учасників ринку та сприяти надходженню інвестицій в Україну", – йдеться у її тексті.

Законопроєкт визначає правовий статус та вимоги до постачальників послуг, пов'язаних із віртуальними активами.

В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 мільярд гривень. Але все це перебуває у тіні

Як зазначив міністр цифрової інфраструктури Михайло Федоров, завдяки ухваленню законопроєкту Україна фактично легалізувала віртуальні активи.

"В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 мільярд гривень. Але все це перебуває у тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки. Ми створюємо топову юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідне оподаткування", – написав він.

За словами міністра, завдяки закону будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном.

"При цьому бюджет зможе отримувати податки, а підприємці почуватимуться захищеними", – зазначив він.

Федоров нагадав, що нині лише кілька країн світу легалізували криптоактиви, серед яких – Німеччина, Люксембург та Сінгапур.

"Ухвалений сьогодні законопроєкт — базовий. Зараз працюємо над законопроєктом про внесення змін у Податковий кодекс України. Він врегулює питання оподаткування учасників ринку віртуальних активів. Після його прийняття ми зможемо запустити ринок віртуальних активів", – підсумував міністр.

Голова НБУ Кирило Шевченко також привітав рішення парламенту.

"Вітаю ухвалення депутатами закону "Про віртуальні активи" (законопроєкт № 3637). Завдяки 276 голосам "За" в Україні з’явилася можливість створити прозорий, цивілізований та зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами", — написав він у Facebook.

Він також пояснив, що віртуальні активи, зокрема криптовалюти, отримали визначений юридичний статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі.

"В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами. Технологічні інновації відкриють багато перспективних можливостей, зокрема сприятимуть залученню інвестицій у нашу країну", — написав голова Нацбанку.

Він додав, що НБУ починає розроблення та впровадження підзаконних нормативно-правових актів, які повинні "надати потужних стимулів" для розвитку ринку та водночас захистити українців від загрози шахрайства та знецінення їхніх заощаджень.

Що відомо

  • Американська мережа кінотеатрів AMC планує до кінця 2021 року запровадити можливість оплати квитків та їжі в кіно біткоїнами.
  • Відеосервіс TikTok заборонив користувачам публікувати контент, який рекламує сервіси з продажу криптовалюти, акцій та трейдингу.
  • У червні компанія Tesla Inc. повідомила, що знову дозволить своїм покупцям використовувати Bitcoin як розрахунковий інструмент у разі, якщо майнінг криптовалют стане "чистішим".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок