Які країни боротимуться з Україною за проведення Євробаскету-2025: весь список кандидатів

Які країни боротимуться з Україною за проведення Євробаскету-2025: весь список кандидатів

Які країни боротимуться з Україною за проведення Євробаскету-2025: весь список кандидатів
ФБУ

Окрім України, на проведення баскетбольного турніру претендуватимуть ще п'ять країн.

Шість країн претендують на те, щоб прийняти чемпіонат Європи з баскетболу, який відбудеться у 2025 році. Про це повідомляє прес-служба ФІБА.

У вересні Федерація баскетболу України офіційно повідомила про подачу заявки на проведення Євробаскету-2025. Заявка України стала другою, про яку було відомо - перед нею це рішення прийняли в Латвії.

Читайте також: Україна офіційно подала заявку на проведення Євробаскету-2025: де планують грати матчі

В Україні планують провести чемпіонат Європи в одному із двох міст - Києві або Львові. І тепер мають одразу кількох конкурентів на отримання права проводити змагання.

Які країни подали заявку на проведення Євробаскету-2025?

Загалом на проведення чемпіонату Європи-2025 претендуватимуть шість країн - Кіпр, Фінляндія, Угорщина, Латвія, Росія та Україна. ФІБА має обрати чотири країни для проведення групового етапу, одна з яких також прийматиме фінальну стадію турніру.

Чотири країни (Латвія, Угорщина, Росія та Україна) подали заявки ФІБА на проведення як групового етапу, так і фінальної частини Євробаскету-2025. Ще дві (Кіпр та Фінляндія) готові прийняти лише груповий етап змагань.

Враховуючи список кандидатів на проведення Євробаскету-2025, ФІБА може ухвалити рішення про проведення турніру одночасно як в Україні, так і в Росії. Кожна з країн, у такому разі, прийме частину матчів групової стадії. Про наявність обмежень при здійсненні вибору країн у ФІБА не повідомили.

У період з жовтня 2021-го по січень 2022-го у ФІБА планують оцінити усіх кандидатів та інфраструктуру для проведення матчів. Остаточне рішення планують прийняти весною 2022-го під час засідання організації.

Що відомо

  • З 2015 року ФІБА надає право на проведення Євробаскету чотирьом країнам. Матчі групового етапу проходять в чотирьох різних країн, тоді як уся стадія плей-оф - лише в одній.
  • Фінляндія була однією з чотирьох країн, які приймали Євробаскет-2017. Латвія приймала матчі групової стадії у 2015 році, а для Кіпра це перша подача заявки на проведення турніру.
  • Угорщина та Україна раніше були зацікавлені у проведенні Євробаскету. Україна разом зі Швецією подавала заявку на проведення жіночого Євробаскету-2021, однак статус господаря отримали Франція та Іспанія. А у 2015-му чоловічий турнір перенесли з України.
  • У разі схвалення заявки Україна має побудувати дві сучасні спортивні арени. Для матчів групового раунду зал має вміщати не менше 10 тисяч місць, а для фіналу - не менше 15 тисяч.
  • Найближчий Євробаскет відбудеться у 2022 році, його прийматимуть також чотири країни - Чехія, Грузія, Німеччина та Італія (фінальна стадія - у Берліні).
Категорії
ФутболТенісЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо