Україна офіційно подала заявку на проведення Євробаскету-2025: де планують грати матчі

Україна офіційно подала заявку на проведення Євробаскету-2025: де планують грати матчі

Україна офіційно подала заявку на проведення Євробаскету-2025: де планують грати матчі
FIBA

На проведення турніру претендують два українських міста.

Федерація баскетболу України подала заявку на проведення чоловічого Євробаскету-2025. Відповідне оголошення зробила організація на своєму офіційному сайті.

У п'ятницю, 10 вересня, портал Basket.com.ua повідомив про подачу заявки Україною на проведення турніру. Приймати його Україна планує з іншими країнами - на початку липня президент України Володимир Зеленський пропонував Литві разом прийняти чемпіонат Європи з баскетболу.

Читайте також: Україна подала заявку на проведення Євробаскету-2025

З якими саме країнами Україна хоче провести чемпіонат Європи з баскетболу у федерації не повідомили. Проте із містами проведення Євробаскету визначилася - на це претендуватимуть два міста: Київ та Львів.

Таким чином, заявка України стала другою офіційною на проведення турніру. У серпні відповідне бажання висловили в Латвії.

Крім цього, у федерації повідомили, що у разі схвалення заявки, Україна має побудувати дві сучасні спортивні арени. Для матчів групового раунду зал має вміщати не менше 10 тисяч місць, а для фіналу - не менше 15 тисяч.

Якщо заявку України схвалять, то цей чемпіонат Європи з командного виду спорту стане для неї другим за наступні кілька років. У 2023-му Україна має стати одним із господарів чемпіонату Європи з волейболу серед чоловіків.

Читайте також: Україна підписала контракт на проведення Євро-2023 з волейболу. Що це означає

Україна уже отримувала право на проведення чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році. Проте цей турнір перенесли в іншу країну у зв'язку з ситуацією в Україні.

Що відомо

  • У фінальну частину Євробаскету виходять 24 команди, які розбиті на чотири групи по шість збірних. Відповідно, кожна з груп проходить на одній арені. Як правило, фінальні матчі відбуваються на ще іншій арені.
  • З 2015 року ФІБА надає право на проведення Євробаскету чотирьом країнам. Матчі групового етапу проходять в чотирьох різних країн, тоді як уся стадія плей-оф - лише в одній.
  • Найближчий Євробаскет пройде у 2022 році. Україна туди кваліфікувалася. Євробаскет відбудеться в Німеччині (група та плей-оф), Грузії, Італії та Чехії.
  • Україна разом зі Швецією подавала заявку на проведення жіночого Євробаскету-2021, однак статус господаря отримали Франція та Іспанія.
На початок