Перейти до основного змісту
Чому українці не хочуть вакцинуватися від COVID-19. Пояснює експерт

Чому українці не хочуть вакцинуватися від COVID-19. Пояснює експерт

Чому українці не хочуть вакцинуватися від COVID-19. Пояснює експерт
. Суспільне, Анна Рибальська

З 20 вересня починають діяти оновлені карантинні правила. За ними в Україні запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. Кабінет міністрів також прийняв рішення продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 грудня у зв'язку із погіршенням епідеміологічної ситуації.

21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому оголосять, з якої дати по всій території країни встановлюють жовтий рівень епіднебезпеки. Попри це в Україні повністю вакцинувалися від коронавірусу всього 5,1 млн людей.

Детальніше про це в ефірі Українського радіо розповів завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор, доктор медичних наук Національної медичної академії післядипломної освіти Олександр Дуда.

Чи очікуємо цьогоріч на спалах грипу

"Цьогоріч очікуємо 4 види грипу, що набагато більше, ніж у попередні роки. Це закономірний осінній процес. Після відпусток люди привезли нові збудники й обмінюються ними з іншими", — повідомив експерт.

За його словами, хто не має імунної відповіді на ці збудники, у тих подібні захворювання проявляться.

радіо
Професор Олександр Дуда. Фото: УНІАН

Наскільки оновлені карантинні правила будуть дієвими

Як пояснив фахівець, на сьогодні у всьому світі є 3 глобальні точки, які впливають на розвиток COVID-19:

  • перша точка — масові заходи (вони були, є і будуть, адже впливають на економічний розвиток країни);
  • друга точка — вакцинація (Україна відстає від інших країн, адже має лише 9% вакцинованих, в той час, як середній показник по Європі складає 57%, а окремі країни мають 68%);
  • третя точка — підвищення рівня імунної системи людини завдяки фізичним навантаженням, повноцінного сну, здорового харчування, а також хімічним препаратам, які актуальні особливо в осінній період.

"Тобто карантин — не найдієвіший засіб боротьби з коронавірусом", — розповів Дуда.

Читайте також: В Україні набули чинності нові карантинні обмеження. Що змінилося

Чому українці не хочуть вакцинуватися

Першим моментом небажання українців робити щеплення від коронавірусу, як вважає аналітик, є недовіра до інформації, яка подається стосовно вакцин: "Згадайте, при міністрові здоров’я Степанову (Максим Степанов голова МОЗ 2020-2021 років — ред.), кошти на вакцину виділили, а їх не закуповували. Відповідно, люди розуміли: щось тут не так. Згодом пішли китайські вакцини, які не входили до списку ВООЗ. А вже після цього процес налагодився".

Наступним фактором Дуда називає фейкову інформацію, якої "у ЗМІ зараз з’явилося дуже багато".

"Варто наголосити, що всі ускладнення контролюються. Якщо з’явилися нові, які навіть не занесені до інструкцій цих вакцин, вони теж обов’язково розглядаються. Але люди мають свої патології, які під час вакцинації можуть давати певні ускладнення", — пояснив експерт.

Читайте також: Усі РНК-віруси змінюються. Що варто знати на порозі третьої хвилі коронавірусу в Україні

Він додав, що якщо людина застуджена і має підвищену температуру тіла, то повинна спочатку одужати, а вже потім щепитися, позаяк в іншому випадку, процедура не матиме сенсу.

"В будь-якому разі, з кожним випадком ускладнень треба розбиратися і надавати повну інформацію громадянам, а не замовчувати її. Пам’ятайте, ви повинні йти вакцинуватися здоровою людиною", — попередив фахівець.

Чи можна щепитися від грипу, якщо вакцинувалися від COVID-19

На сьогодні, якщо людина належить до групи ризику, маючи хронічну патологію, вона повинна бути вакцинованою від грипу, зазначив Дуда.

"Оптимально було б розвести в часі ці вакцини, хоча в рекомендаціях ніяких протипоказань немає. Але, оскільки навантаження піде на імунну систему людини, я б рекомендував зробити паузу між ними", — підкреслив аналітик.

Крім того, він вказав, що у КНР, звідки пандемія поширювалася світом, змогли "закрити" спалах інфекції у себе за показниками захворюваності у 95 тисяч осіб, в той час, як в Україні близько 2,5 мільйони хворих. Іншим показником, на його переконання, є те, що у столиці КНР — Пекіні вакциновано на 97% населення.

Що відомо

  • За добу 19 вересня щеплення проти коронавірусу зробили 36 029 людей. Одну дозу отримали 21 118 людей, повністю імунізовані — 14 911 людей. Усього, від початку вакцинальної кампанії щеплення зробили 6 304 016 людей, з них одну дозу отримали 6 304 014, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 152 834. Загалом проведено 11 456 848 щеплень.
  • За добу 19 вересня Україні зафіксовано 2 265 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Серед хворих 275 дітей та 22 медпрацівники.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок