У понеділок, 20 вересня, Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 грудня у зв'язку із погіршенням епідеміологічної ситуації.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Також 21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому оголосять, з якої дати по всій території країни встановлюють жовтий рівень епіднебезпеки.
Адаптивний карантин – це різні обмеження в кожному регіоні в залежності від епідемологічної ситуації.
“Поточна епідемічна ситуація контрольована. Так, ми фіксуємо зростання кількості нових випадків COVID-19, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я – щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди”, – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Читайте також: В Україні набули чинності нові карантинні обмеження. Що змінилося
При жовтому рівні діятимуть такі карантинні обмеження:
- Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
- Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
- Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
- Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.
Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.
Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником, зазначили в МОЗ.
Там нагадали, що аби верифікувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти) тимчасово слід користуватися міжнародними свідоцтвами, “жовтими” чи “зеленими” внутрішніми COVID-сертифікатами, довідкою 063/о (картка профілактичних щеплень), чинною довідкою про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.
Заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення.
Яка ситуація з COVID-19 в Україні
У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%. Навантаження на систему охорони здоров’я поки що контрольоване. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, ліжка з киснем на 29%, але при цьому людей, яким призначена киснева терапія, на цих ліжках — 19%.
За добу 19 вересня Україні зафіксовано 2 265 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Серед хворих 275 дітей та 22 медпрацівники.
Від початку вакцинальної кампанії щеплення зробили 6 304 016 людей, з них одну дозу отримали 6 304 014 , повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 152 834.
У МОЗ повідомили, що 98% людей, шпиталізованих з COVID-19 не були вакциновані.
Читайте також: Усі РНК-віруси змінюються. Що варто знати на порозі третьої хвилі коронавірусу в Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!