У жовтні на українців чекають довгі вихідні

У жовтні на українців чекають довгі вихідні

У жовтні на українців чекають довгі вихідні
Pixabay

У жовтні на українців чекають чотири вихідні поспіль – 14, 15, 16 та 17 числа. Робочий день з п'ятниці на суботу переносять через відзначення Дня захисників та захисниць України 14 жовтня.

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України робочий день 15 жовтня, п'ятницю, перенесуть на 23 жовтня, суботу.

У четвер 14 жовтня відзначають три свята, один з них за церковним календарем.

День захисників та захисниць встановлений у 2014 році президентом Петром Порошенком. Цим же указом він скасував указ Президента України Леоніда Кучми, яким встановлювалося свято День захисника Вітчизни 23 лютого. Свято з'явилось, як реакція на російську агресію на Сході держави. "З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України" – йдеться в Указі. В 2015 році Порошенко запровадив цей день, як вихідний.

День Українського козацтва встановив у 1999 році Леонід Кучма. " Враховуючи історичне значення і заслуги україніського козацтва у ствердженні української державності". Його приурочили до церковного свята - Покрови Причистої Богородиці, яка, як вважається була покровителькою козацтва.

Свято Покрови – одне з найбільших християнських свят, яке не переноситься. Воно є символом заступництва Богородиці за рід людський. Цього дня призначали весілля, міг випасти сніг, який порівнювався з покривалом, після Покрови літня пора закінчувалося і козаки вирушали до зимівників.

Читайте також

На початок