Посли Великої Британії, Швеції та Нідерландів взяли участь у Марші рівності у Києві

Посли Великої Британії, Швеції та Нідерландів взяли участь у Марші рівності у Києві

Посли Великої Британії, Швеції та Нідерландів взяли участь у Марші рівності у Києві
. Фото: Денис Прядко / УНІАН

У Марші рівності-2021 в Києві взяли участь посли щонайменше трьох західних держав: посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, посол Швеції Тобіас Тиберг і посол Нідерландів Йоганнес де Мол.

Вони розповіли Радіо Свобода про те, чому взяли участь у ході на захист прав ЛГБТ.

"Мені важливо бути тут, бо ЛГБТК+ спільнота в Україні доволі мала. І вони прагнуть тих речей, які є важливими для сучасної демократії. Тож найважливіше, що усі ми можемо зробити, це прийти сюди і висловити свою підтримку", – сказала посол Великої Британії Мелінда Сіммонс.

Читайте також: "Не можу впевнено сказати інвесторам, що в Україні справедливий суд" – інтерв'ю з послинею Британії

Вона додала, що вважає правильним те, що посли іноземних держав підтримують Марш рівності, адже "це важливо для українців, вони просять рівних прав. А ми тут лише для того, щоб підтримати це".

Посол Тобіас Тиберг зазначив, що Швеція підтримує ухвалення законопроєкту №5488, який передбачає покарання за злочини на ґрунті нетерпимості до ЛГБТ+ та інших груп. Учасники Маршу рівності вимагають від парламенту ухвалити цей законопроєкт.

"Наша політика полягає у тому, що Швеція чітко підтримує ухвалення законопроєкту щодо злочинів на ґрунті нетерпимості. Ми працюємо з партнерами, громадянським суспільством, нашими партнерами у Раді і ведемо дискусії про те, чому це важливо. Про те, чому злочини на ґрунті ненависті – це не просто хуліганство, злочини на ґрунті ненависті – це інше, це набагато серйозніше. І кожна демократична країна має активно на це реагувати", – прокоментував посол Швеції.

Дивіться також: "Будь собою — ми з тобою": як у Києві проходив Марш рівності-2021

Свою підтримку висловив і посол Нідерландів в Україні Йоганнес де Мол: "Україна – молодець як країна, адже робить хороші кроки вперед. Як посольство ми також беремо участь у прайдах у Харкові та в Одесі".

У посольстві США в Україні повідомили, що працівники диппредставництва та їхні сім’ї взяли участь у Марші рівності в Києві.

У Марші рівності-2021 в Києві взяли участь майже 7 тисяч людей, повідомили організатори. Минулого року Марші рівності у Києві через коронавірусну пандемію проводили у форматі онлайн.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок