Сквош, теніс, пінг-понг. В чому особливості ракеткових ігор. Пояснює тренер

Сквош, теніс, пінг-понг. В чому особливості ракеткових ігор. Пояснює тренер

Ексклюзивно
Сквош, теніс, пінг-понг. В чому особливості ракеткових ігор. Пояснює тренер
. WTA

Про великий і малий теніс, сквош та інші ігри з ракетками, в ефірі Українського радіо розповів тренер з великого тенісу Артем Дзюба.

Наскільки популярний теніс серед українців?

Зараз дуже популярний. Людей надихають виступи наших провідних тенісистів на змаганнях. Багато українців хотіли займатися тенісом в дитинстві, але не вийшло, тому починають займатися в дорослому віці.

Про вікові параметри для заняття тенісу

Можна грати в будь-якому віці. Діти починають тренуватися з 4-х років, дорослі приходять і в 40 і в 80. Спостерігається тенденція: ті, хто приходять після 40-ка років, раніше займалися більш важким, травматичним видом спорту. Або, наприклад, колишні футболісти, які через травму не можуть продовжувати тренування, знаходять альтернативу в тенісі.

Теніс — дорогий вид спорту?

Професійний теніс потребує певних грошових вкладень. Якщо ж займатися тенісом задля популяризації спорту, то це не настільки дорого. Можна прийти на одне тренування, спробувати, зрозуміти основні моменти і йти грати безкоштовно деінде. Головне — мати бажання і не боятися зробити перший крок.

З чого варто починати непідготовленій людині?

Більшість з тих, хто приходить на перше тренування більш-менш фізично підготовлені. Для тих, хто веде сидячий спосіб життя, варто почати з легких пробіжок, щоб хоча б трохи підготувати свій організм до навантажень. Цього, в принципі, достатньо. Кваліфікований тренер має розуміти, що людину фізично непідготовлену не можна навантажувати так само, як підготовлену.

Чи є якісь протипоказання для занять тенісом?

Рекомендацій більше, аніж протипоказань. В разі наявності якихось серцевих захворювань, варто проконсультуватися з лікарем, аби обрати правильне навантаження на організм.

Індивідуальні чи групові заняття? Як правильно обрати?

Вважаю, що для дітей групові заняття кращі. Якщо дитина хоче більше грати і розвиватися, то можна додавати індивідуальні. Стосовно дорослих, то там все залежить виключно від графіку. До індивідуальних занять потрібно більше підлаштовуватися.

Про переваги настільного тенісу

Це — ігровий вид спорту, доступний. Можна починати грати з будь-якого віку. Його переваги в тому, що він є неконтактним, покращує зір і слух, моторику, концентрацію, тримає в тонусі, малотравматичний.

Як навчитися грати в пінг-понг

Для того, щоб навчитися грати в настільний теніс, потрібно знати певні ази техніки, які бажано освоїти з тренером. Наприклад, як правильно тримати ракетку чи тримати вихідне положення тіла. Перевчити важче, ніж навчити. Для того, щоб професійно займатися тенісом потрібен, власне, сам спортсмен, якщо це дитина, то потрібно, щоб батьки були зацікавлені в її навчанні. Якщо ж людина бажає займатися настільним тенісом для себе, то достатньо мати м’яч і ракетку.

Чи можна порівнювати великий теніс з настільним?

Вони схожі між собою тим, що в обидвох видах спорту є ракетка і м’яч. І все. В них різна техніка і специфіка, бігова активність дещо інша. Є схожі елементи в технічних моментах, але, загалом, це — два різних види спорту.

Яким має бути правильне дихання під час гри в теніс?

Кожен удар в тенісі повинен робитися на видиху. Якщо перед ударом затримувати дихання і правильно не видихати — більш стомлюєшся. Відповідно, подальші удари будуть набагато слабшими і хибними.

Яким має бути одяг для заняття тенісом?

Той, в якому людині зручно. Дуже важливе для занять тенісом є взуття. Є корти з різними покриттями, під які треба підбирати відповідне взуття. Я раджу всім купувати саме тенісне, адже воно виготовлене спеціально для правильного розподілу навантажень на суглоби, голеностоп та коліна. Для початку підійдуть будь-які якісні бігові кросівки, але коли починається більша рухова активність та навантаження, то потрібне спеціальне взуття.

Як правильно вибрати ракетку і м‘яч?

Я завжди рекомендую купувати не найдешевші ракетки, адже вони — викинуті на вітер кошти. Новачку підійде ракетка за 800 грн, але згодом її буде замало і нова обійдеться вдвічі-втричі дорожче.

Чим сквош відрізняється від тенісу?

Перш за все, вони різняться майданчиком. У теніс граємо на великому майданчику через сітку, а у сквош на майданчику розміром всього 10*6 метрів, а замість сітки попереду — стіна. Б’ємо в стіну, на якій є аналог тенісної сітки, з намальованою червоною лінією: та, що вище — для подачі, а та, що нижча — для гри. Також відрізняються ракетки і м’яч. Він — менший, каучуковий, чорного кольору, який перед грою потрібно розігрівати. Ракетка майже у 2,5 рази легша за тенісну.

Наскільки активно розвивається сквош в Україні?

У 2000-му році в Києві було всього 2 сквош-корти. На сьогодні їх близько 50-ти, і це тільки в столиці. В Україні сквош чудово розвивається в Одесі, Львові, Полтаві, Херсоні, Дніпрі. Я вважаю, що у сквош можна грати будь-кому і без вікових обмежень. Адже кожному можна підібрати індивідуальний режим гри на корті.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок