Комітет з оборони Верховної ради підтримав до другого читання законопроєкт про олігархів.
Про це повідомив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
За його словами, усього було враховано 13 поправок з 1271.
До другого читання в текст законопроєкт було додано поняття "представника олігарха". Також, автори розширили термін "участь у політичному житті". Також у Реєстр олігархів планується вносити не тільки людину, що підпадає під визначення, а й її бізнес та партії, "на які вона має значний вплив".
Також, згідно нових поправок, контактом з олігархом може вважатися телефонна розмова. Декларувати зустрічі з олігархом повинні будуть і керівники держкомпаній, і навіть патронатна служба Офісу президента і Верховної ради.
До тексту додано уточнення, що після набуття законом чинності повідомити про перший контакт з олігархом потрібно за 14 днів.
Що відомо
- 1 червня Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5599 "Про олігархів". Відповідне рішення підтримали 275 народних депутатів. Найбільше голосів — 231 — віддала фракція "Слуги народу". Законопроєкт підтримали фракція "За майбутнє" (18 голосів) та "Довіра" (18), а також 8 позафракційних народних обранців. Всі інші або утримались, або голосували проти.
- До законопроєкту про статус олігархів народні депутати подали 1257 правок. Як повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк, автори правок пропонують, зокрема, змінити орган, який ухвалюватиме рішення щодо визнання людини олігархом та деталізувати цю процедуру.
- У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.
- За даними списку журналу Forbes, трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов. Далі у десятці йдуть Віктор Пінчук, Констянтин Жеваго, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр і Галина Гереги, Петро Порошенко, Вадим Новінський, Олександр Ярославський та Юрій Костюк.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!