Грузинська шахістка позивається проти Netflix через серіал

Грузинська шахістка позивається проти Netflix через серіал

Грузинська шахістка позивається проти Netflix через серіал
newsgeorgia.ge

Радянська шахістка грузинського походження Нона Гаприндашвілі позивається проти стрімінгової платформи Netflix через неправдиву згадку про неї у серіалі "Хід королеви".

Про це повідомляє The Hollywod Reporter.

За словами Гаприндашвілі, про неї згадує шаховий коментатор, коли каже про головню героїню серіалу, шахістку Бет Гармоні, яка під час турніру перемагає кращих радянських шахістів.

"Єдине, що в ній незвично – це її стать. І навіть це не унікальне явище для Росії. Є Нона Гаприндашвілі, але вона чемпіонка світу серед жінок і ніколи не зустрічалася з чоловіками", – зазначає той.

Нона Гаприндашвілі наголосила, що це твердження є не лише неправдивим, але й сексистським та принизливим. Вона розповіла, що до 1968 року, коли відбуваються події останнього епізоду серіалу, вона боролася як мінімум з 59 шахістами-чоловіками, в тому числі з 10 гросмейстерами.

"Netflix нахабно і свідомо брехав про досягнення Гаприндашвілі з дешевою і цинічною метою "роздути драму", створивши враження, ніби його вигаданий герой зумів зробити те, що не зробила жодна інша жінка, включаючи Гаприндашвілі", – йдеться у позові.

Також шахістка ображена тим, що її досягнення були приписані Росії.

"Netflix описав Гапріндашвілі як російську, попри те, що знав, що вона грузинка, і що грузини постраждали від російського панування, коли вони були частиною Радянського Союзу, а потім піддалися залякуванню і вторгненню з боку Росії", – зазначається у тексті позову.

Відтак Гаприндашвілі вимагає щонайменше 5 мільйонів доларів компенсації. Вона також прагне спростування заяви про те, що вона ніколи не грала проти чоловіків.

Представник Netflix заявив, що компанія "виключно поважає пані Гапріндашвілі і її блискучу кар'єру", але наголосив, що вважає наведені твердження безпідставними та пообіцяв "енергійно захищати цю справу".

Що відомо

  • Прем’єра міні-серіалу "Хід королеви" відбулася наприкінці жовтня. За чотири тижні він встановив новий рекорд для стрімінгового сервісу Netflix – його подивилися 62 мільйони користувачів.
  • "Хід королеви" розповідає історію шахового вундеркінда-сироти Бет Гармоні (Аня Тейлор-Джой), яка прагне стати найкращим шахістом світу, але при цьому бореться з емоційними проблемами, а також з наркотичною та алкогольною залежністю.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок