Навчання для 300 хмельницьких школярів провели рятувальники й поліцейські

Навчання для 300 хмельницьких школярів провели рятувальники й поліцейські

Навчання для 300 хмельницьких школярів провели рятувальники й поліцейські
Фото: Суспільне

Працівники поліції та державної служби з надзвичайних ситуацій провели сьогодні для 300 школярів Хмельницької школи №22 заняття. Їх запросила директорка школи Лариса Пастух. П’ятеро поліцейських показували учням службове спорядження, розповідали, як регулювати рух на дорозі та значення дорожніх знаків. Шість рятувальників розповіли дітям, як діяти, коли почалася пожежа та показали обладнання для її гасіння.

Рятувальники на подвір’ї школи показують учням, як гасять пожежу: через ручний ствол подають воду, розпилюють її на умовну пожежу. Андрій Білик, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям, пояснює для 125-ти учнів четвертих класів, як діяти при загорянні:

- Потрібно намочити шматок тканини і закрити нею обличчя, щоб продукти згоряння не потрапили вам в легені.

Дітям показують знаряддя для гасіння пожежі: захисну маску рятувальника із балоном для кисню, бензопилу, пристрій, що змішує піну для гасіння.

Інспектор Андрій Білик каже:

- Під час дорожньо-транспортних ситуацій може розливатися бензин, дизельне паливо, мастило. Цей пристрій під’єднується до рукава автомобіля, подається вода, тут, в цьому балоні, знаходиться пінозмішувач.

Дітям показують знаряддя для гасіння пожежі: захисну маску рятувальника із балоном для кисню, бензопилу, пристрій, що змішує піну для гасіння.
Дітям показують знаряддя для гасіння пожежі: захисну маску рятувальника із балоном для кисню, бензопилу, пристрій, що змішує піну для гасіння. Фото: Суспільне

Біля машини патрульної поліції учні по черзі сідають за кермо. Старший лейтенант поліції Максим Рижий пояснює.

- В нас є спец сигнал. Ми посигналимо зараз, щоб діти розуміли: якщо вони будуть бачити автомобіль, який їде зі спецсигналами, з проблисковими маячками, то вони розуміли, що цей автомобіль потрібно пропустити.

Начальниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Хмельницькій області Ганна Стрембіцька розповідає нагадувала дітям про правила дорожнього руху:

- Ми розповідаємо про правила дорожнього руху, адже обов’язково потрібно бути обережним як на вулиці, так і на дорозі.

Діти приміряли на себе обладунки, роздивлялися прилади та автівки.

Полісмени показували учням службове спорядження, розповідали, як регулювати рух на дорозі та значення дорожніх знаків.
Полісмени показували учням службове спорядження, розповідали, як регулювати рух на дорозі та значення дорожніх знаків. Фото: Суспільне

Директорка Хмельницької школи №22 Лариса Пастух розповіла: поліцейські та рятувальники проводили заняття для учнів четвертих, п’ятих та сьомих класів, загалом, для 300 дітей. Додає: намагаються, щоб не тільки з одними дітками зустрічалися, а по черзі. Щодо учнів старших класів, то вони їздять на екскурсію в пожежну частину.

Читайте також

Вибір редакції

На початок