Європарламент затвердив резолюцію щодо відносин із Росією, закликавши посилити санкції проти Москви.
Резолюцію підтримали 494 євродепутати, передає пресцентр ЄП.
"ЄС повинен бути готовий використовувати свій вплив і закликати до відключення Росії від платіжної системи SWIFT, щоб не дозволити російській владі продовжувати свою агресивну поведінку", — зазначено у документі.
Також євродепутати вважають, що ЄС повинен посилити свої можливості запроваджувати санкції "проти російської влади, російських олігархів, поплічників президента Путіна і членів їхніх сімей за порушення прав людини або системні репресії проти демократичних сил, меншин, релігійних та ЛГБТ+ груп в Росії".
Як відзначається у документі, агресивна політика російської влади загрожує свободі, стабільності і миру, як в Євросоюзі, так і за його межами. Як приклад називається анексія Криму, порушення територіальної цілісності України, Грузії і Молдови.
У зв'язку з цим Європарламент рекомендував зменшити енергозалежність країн ЄС від російського газу, нафти й іншої сировини поки країну очолює Володимир Путін.
"ЄС має посилити свої можливості запроваджувати санкції проти російської влади, російських олігархів, соратників президента Путіна і членів їхніх сімей за порушення прав людини", — зазначено у резолюції.
Також депутати Європарламенту хочуть, щоб ЄС "зміцнив свою здатність викривати та зупиняти потоки брудних грошей з Росії", а також викривати ресурси та фінансові активи, які російські олігархи ховають у ЄС.
"На завершення депутати вимагають від ЄС бути готовим відмовитися від визнання російського парламенту, якщо парламентські вибори 2021 року у вересні відбудуться з порушенням демократичних принципів та міжнародного права", — зазначили у пресцентрі ЄП.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу у Києві наголосив, що резолюція відзначає неможливість повернення до нормальної співпраці з РФ, поки Москва не припинить агресивну політику та агресивну війну проти ЄС, країн "Східного партнерства", а територіальна цілісність Грузії, Молдови і України не буде відновлена.
Утім, як повідомив Суспільному брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк, резолюція не є обов'язковою до виконання: "Насправді, це дуже довга резолюція, що містить кілька сторінок. З думками щодо подальших відносин ЄС-Росія, санкцій, які допоможуть Україні. Це необов'язковий документ. Це означає, що члени ЄС можуть проігнорувати його. І, на жаль, найпевніше, так і буде, оскільки навряд чи всі 27 членів ЄС проголосують за це. Але що вже сталося — так це те, що Європейський парламент не кооперується з Росією. Так триває, відколи анексовано Крим. І вони досі не мають жодних офіційних зв'язків з російською Думою".
Що відомо
- Німеччина готова до посилення санкційного тиску на Росію, якщо вона буде використовувати постачання газу для тиску на Україну.
- 12 липня Європейський союз продовжив ще на пів року санкції проти Росії — до 31 січня 2022 року.
- Міністерство торгівлі США внесло до санкційного списку 34 фізичних та юридичних осіб з Росії, Китаю, Ірану та інших країн, діяльність яких суперечить національним інтересам та зовнішній політиці Вашингтона.
- Євросоюз розробляє новий пакет антиросійських санкцій на випадок, якщо Росія продовжить порушувати міжнародне право у державах-членах ЄС та сусідах союзу.
- 21 червня ЄС на рік продовжив санкції проти Росії за окупацію Криму.
- У травні 2021 року Республіканська партія США запропонувала накласти на Китай санкції через відмову КНР допомогти у розслідуванні походження коронавірусу.
- У травні 20220 року США впровадили санкції проти міністра внутрішніх справ Ірану Абдолрези Рахмані та екс-очільника розвідки Ірану Алі Фаллахіана.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!