У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе

Доповнено
У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Фото: Нікіта Галка/Суспільне

В ‌Іллінському‌ ‌сквері‌ у Києві журналісти та медійники провели ‌‌акцію ‌пам’яті‌ ‌засновника "Української правди" Георгія‌ ‌Гонгадзе, присвячену ‌‌роковинам‌ його зникнення‌. 16 вересня 2000 року Гонгадзе викрали, а за півтора місяця його обезголовлене тіло знайшли у Таращанському лісі.

Суспільне вело трансляцію акції наживо.

Читайте також: 21 рік з викрадення Георгія Гонгадзе. Хроніка
У Києві проходить акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Фото: Нікіта Галка/Суспільне

Акція пам'яті Гонгадзе
У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе. Єлизавета Серватинська, Суспільне

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Головна редакторка онлайн-видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва та адвокатка Валентина Теличенко. Єлизавета Серватинська, Суспільне

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
На акцію зібралися медійники та журналісти. Єлизавета Серватинська, Суспільне

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Учасники акції закликали владу не допускати переслідувань журналістів. Єлизавета Серватинська, Суспільне

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Колеги тримали в руках світлини Георгія Гонгадзе. Єлизавета Серватинська, Суспільне

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Журналіст-розслідувач Михайло Ткач (ліворуч) та ексголова правління "Суспільного" Зураб Аласанія. Єлизавета Серватинська, Суспільне

У Києві відбулася акція пам'яті Георгія Гонгадзе
Телеведуча Мирослава Барчук (праворуч) та правозахисниця Валентина Теличенко. Єлизавета Серватинська, Суспільне

На брифінгу після акції правозахисниця, представниця сім’ї Гонгадзе Валентина Теличенко нагадала, що у 2005 році було оприлюднено рішення Європейського суду з прав людини у справі Гонгадзе, яким суд визнав порушення прав людини за кількома статтями й призначив компенсацію вдові журналіста.

"Суд вказав на необхідність цілої низки системних змін в Україні з метою зробити роботу журналістів більш безпечною. Це не означає, що журналіст не повинен ніколи ризикувати, це означає, що держава зобов'язана надати адекватний захист журналістові, який потерпів від злочину, розслідування, притягнення злочинців до відповідальності", — заявила Теличенко

Вона додала, що Георгій не лише став жертвою вбивства цілого генерала міліції Пукача, але так само на цій справі було чітко видно як правоохоронці не ведуть належним чином розслідування, імітують його, блокують.

З того часу минув 21 рік. На різних проміжках часу Україна демонструвала більший чи менший, чи повну відсутність прогресу у проведенні тих системних змін, який від неї очікував і очікує ЄСПЛ і комітет міністрів ради Європи як організація, яка контролює виконання рішень ЄСПЛ. Станом на сьогодні, рішення у справі Гонгадзе не є виконаним. І ми бачимо за всіма об'єктивними показниками про те, що робота журналістів українських не є в безпеці", — зазначила вона.

Викрадення і вбивство

16 вересня 2000 року був викрадений журналіст і засновник інтернет-видання "Українська правда" Георгій Гонгадзе. 2 листопада того самого року його обезголовлене тіло знайшли в Таращанському лісі.

Обставини смерті Гонгадзе у 2000 році стали приводом для протестів проти тодішнього президента України Леоніда Кучми. Під час "касетного скандалу" були опубліковані аудіозаписи, на яких Кучма, Володимир Литвин та інші високопоставлені чиновники нібито обговорюють необхідність змусити "замовкнути" Гонгадзе через його інтернет-статті про корупцію на високому рівні. Нікому з них не були пред'явлені звинувачення в віддачі наказу вбити Гонгадзе.

Що відомо

  • 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох експрацівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.
  • Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста.
  • Поховали тіло вбитого журналіста 22 березня 2016 року в Києві.
  • Замовники вбивства досі не встановлені.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок