У ЄС погодили нові правила "блакитної карти". Що зміниться

У ЄС погодили нові правила "блакитної карти". Що зміниться

У ЄС погодили нові правила "блакитної карти". Що зміниться
. Germania.One

Європейський парламент 15 вересня проголосував за нову директиву щодо так званих "блакитних карт", які встановлюють оновлені правила допуску висококваліфікованих іноземців на ринок праці ЄС.

Як пише DW, за нововведення на пленарному засіданні у Страсбургу проголосували 556 євродепутатів, 105 проголосували проти, 31 утримався.

"Тепер нову директиву ще повинна остаточно затвердити Рада ЄС. Після її офіційної публікації у держав Євросоюзу буде два роки на перенесення нових правил у національне законодавство", — йдеться у повідомленні.

Чого стосуватимуться зміни

Після початку дії нових правил, "блакитну карту" стане простіше отримати. Зокрема, поріг зарплати, який дозволяє її видачу, зроблять більш гнучким: його можна буде встановлювати у діапазоні між 100 і 160% від середньої зарплати в країні. До цього поріг становив 150%.

Окрім цього, для отримання "блакитної карти" потрібна наявність контракту або ж юридично обов'язкової пропозиції роботи: "Якщо зараз їхня тривалість повинна бути не менше року, то нові правила скоротять її до шести місяців".

Читайте також: Українці стали третіми за кількістю посвідок на проживання в ЄС

Що таке "блакитна карта"

Blue Card — це дозвіл на проживання та працю в одній із 25 країн ЄС (окрім Данії та Ірландії) для висококваліфікованих громадян країн, що не є членами союзу. Зокрема це стосується людей, у яких є вища освіта.

"Блакитні карти" затвердили у ЄС у 2009 році, а почала діяти вона з 2011 року. Планувалося змінити норми щодо цієї системи ще у 2016 році, але тривалий час переговори між Радою ЄС і Європарламентом прогресу не дали. Однак у травні їм вдалося домовитись.

Читайте також: У Польщі живуть і працюють близько 1,5 млн українців — посол

Що відомо

  • У січні Кабінет міністрів схвалив виплати 150 тисяч гривень допомоги на власну справу для трудових мігрантів, які повернулися до України. Водночас мігранти будуть зобов'язані вкласти у неї таку ж суму власних коштів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок