"До спорту привчила бабуся". Стрибун-переможець Паралімпіади з Дніпра готується до нових змагань

"До спорту привчила бабуся". Стрибун-переможець Паралімпіади з Дніпра готується до нових змагань

Доповнено
"До спорту привчила бабуся". Стрибун-переможець Паралімпіади з Дніпра готується до нових змагань
Суспільне Дніпро

29-річний дніпрянин Владислав Загребельний повернувся з Паралімпіади у Токіо. Там він здобув золоту медаль за стрибки у довжину. Суспільне побувало в гостях у спортсмена.

Владислав Загребельний з дитинства любив спорт і був активною дитиною. Любов до спорту Владиславу прищепила його бабуся Світлана Лісніченко, розповідає його дід Григорій Лісніченко.

«До спорту його привчила бабуся, коли він приходив зі школи з початку 1-4 класів, він казав «Знаєш, діду? Я найшвидший у класі». Я ж казав: «Ти – в мене». Бо я також був найшвидшим та грав у футбол, але кар’єра обірвалася, коли травмував ліву гомілку», – розповів дідусь.

Заняття Владислав продовжив у спортивній секції. Каже, хотів підтримувати фізичну форму та підкачати руку. Саме там його помітили представники «Інваспорту».

Спочатку Владислав не вважав спорт чимось серйозним. Однак рідні його дуже підтримували, каже брат спортсмена Артем Загребельний.

«До цього він працював касиром, але там кар’єрний зріст відсутній. Я думаю, що він навіть не сумнівався, що йому треба туди до легкої атлетики», – зазначив брат.

Спочатку Владислав займався бігом на дистанцію 100 та 200 метрів, але пізніше спробував себе у стрибках в довжину.

«Саме на стрибки я здобув ліцензію, а на 100-метрівку – не здобув. І потім, коли був чемпіонат України, головний тренер каже: у нас немає часу вести кудись тебе за кордон, тому ти будеш стрибати», – зазначив спортсмен.

"До спорту привчила бабуся". Стрибун-переможець Паралімпіади з Дніпра готується до нових змагань
Золота медаль Владислава. Суспільне Дніпро

За його міжнародними виступами стежила вся родина. Бабуся Світлана розповідає: ледь не зірвала голос, коли вболівала за онука під час трансляції.

«Я ще кажу: «Владику, ти відчував, що ми біжимо поруч?». Він: «Звичайно відчував, прям руку вашу відчував, що підштовхувала», – розповіла жінка.

Під час виступу у Токіо Владислав встановив власний рекорд. Він каже, раніше не стрибав більше ніж на 6 метрів 40 сантиметрів.

«Те, що батьки багато часу і рідні витратили на те, щоб я став такою людиною, – це мене завжди окриляє», – каже він.

Далі атлет готуватиметься до чемпіонату Європи та світу, а через три роки знову планує брати участь у Паралімпіаді, яка відбудеться у Парижі.

Що відомо

  • 5 вересня у Токіо завершилася Паралімпіада-2020. Здобуток 20 паралімпійців, які представляли Дніпропетровщину, — 18 медалей: 5 золотих, 8 срібних та 5 бронзових. Найрезультативнішими виявилися плавці та легкоатлети, дехто з них виборов по кілька нагород.
  • Загалом від України виступили 138 атлеток і атлетів, які здобули 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових медалей. У загальному заліку Україна посіла 6 місце. Попереду опинилися Нідерланди, Паралімпійський комітет Росії, США, Велика Британія та Китай.

Читайте також

  • Українські паралімпійці повернулися з Токіо. Як їх зустрічали
  • Найбільша кількість медалей за 13 років. Як виступила Україна в легкій атлетиці на Паралімпіаді-2020
  • «Підтримка рідних і тренера» – спортсмени Дніпра розповіли, як здобували медалі на Паралімпіаді

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок