Україна завоювала чотири медалі на останньому етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики TurkCimFed

З них одне "золото" – на рахунку Іллі Ковтуна, вже шосте для нього в цьому сезоні.

У турецькому Мерсіні завершився етап світового челендж-капу зі спортивної гімнастики. Це був фінальний етап сезону та останній крупний старт перед початком чемпіонату світу, який відбудеться 18-24 серпня.

На відміну від попередніх етапів, усі десять фіналів проходили в один день. Українські спортсмени завоювали чотири медалі: одне "золото" й три "срібла".

Причому одразу три нагороди здобув 18-річний лідер збірної Ілля Ковтун. Українець переміг на брусах та став другим у вільних вправах і на коні.

Ще з одним "сріблом" – 17-річна гімнастка Єлизавета Губарєва, яка стала другою на брусах та вперше в сезоні піднялася на п'єдестал такого рівня.

Також у фіналах брали участь Анастасія Бачинська та Яна Федорова. Роман Ващенко та Владислав Грико до фіналів не вийшли.

Усі результати чоловіків

Ілля Ковтун припустився кількох неточностей на приземленнях, але загалом вдало виконав вільну вправу та заробив за неї 14.4 бала. Українець поступився лише канадцю Феліксу Долчі (14.85) та випередив іншого канадця Вільяма Емарда (14.2).

У вправах на коні в Ковтуна повторилася та сама ситуація, що й на минулому етапі в Копері. Українець відпрацював на таку саму оцінку – 14.65. Але знову ідентичні бали отритмав його суперник, тільки цього разу йорданець Ахмад Абу Аль Соуд. І знову Ілля поступився через нижчу оцінку за виконання, хоча й випереджав Соуда на 0.3 бала в складності. З "бронзою" лишився хорват Філіп Уде (14.15).

"Срібну" смугу Ковтуна перервали паралельні бруси, на яких гімнаст завалився минулого тижня й посів останнє місце в Копері. Натомість у Туреччині на цьому снаряді український гімнаст виявився найкращим. З 15.05 бала він виграв "золото", обійшовши росіянина Віктора Калюжина (14.35) та швейцарця Генджі Мбойо (14.25). Це шоста золота медаль Ковтуна в цьому сезоні Кубка світу та 12-та нагорода загалом.

Фінал в опорному стрибку пройшов без участі українців. Тут медалі розіграли канадець Емард (14.75), казахстанець Мілад Карімі (14.6) та румун Ґабріель Буртенете (14.45).

До фіналу на кільцях українці також не пробилися. Топтрійка на цьому снаряді: росіянин Грігорій Клємєнтьєв (14.8), Емард (14.75) та Калюжин (14.3).

Єдиний представник чоловічої збірної України у фіналах Ілля Ковтун завершував змагання на поперечині. Він виступав останнім, але припустився падіння й втратив шанс на ще одну медаль. З 12.75 бала він посів шосте місце. З нагородами – угорець Давід Вечерньєш (14.25), канадець Долчі (13.9) та литовець Роберт Твороґал (13.75).

Усі результати жінок

До фіналу в опорному стрибку вийшли двоє українок: Анастасія Бачинська та Яна Федорова. Проте зачепитися за медалі жодна з них не змогла. Федорова фінішувала шостою з 13.15 бала. Бачинська мала дуже глибоке приземлення на другому стрибку й заробила тільки 12.9 у середньому, чого вистачило на сьоме місце. У трійці призерок – угорка Ченге Бачкай (13.775), словенка Тьяша Кисселеф (13.725) та литовка Аґата Востручовайте (13.575).

Успішніше Бачинській вдалися різновисокі бруси, але українка все одно зупинилася за крок до п'єдесталу. Анастасія заробила однакову оцінку зі словенкою Лучією Грібар – 12.5, і знову вирішальною стала оцінка за виконання. Усього на п'ять сотих Бачинську обійшла інша українка – Єлизавета Губарєва. І цього було достатньо для "срібла". З 13.3 бала переможницею стала угорка Зоя Жекелі.

І для Бачинської, і для Губарєвої провальними стали вправи на колоді. Анастасія отримаа за хитке виконання 11.65 бала, але з колодою виникли проблеми в багатьох гімнасток, тож цього вистачило навіть на четверте місце. Єлизавета з падінням – остання, 10.25 бала. Призерками стали румунка Марія Чеплінскі (12.75), хорватка Ана Джерек (12.5) та Бачкай (12.1).

Поза медалями українки опинилися й у вільних вправах. Бачинська завершила змагання на четвертому місці з 12.65 бала: до подіуму забракло всього однієї десятої. За нею, на п'ятому місці, розташувалася Федорова – 12.45. Чемпіонкою у вільних вправах стала та сама Чеплінскі (12.9), зі "сріблом" і "бронзою" – Джерек (12.85) та угорка Доріна Бечоґе (12.75).

Медалі України на етапі в Мерсіні
  • "Золото": Ілля Ковтун (бруси)
  • "Срібло": Ілля Ковтун (вільні вправи, кінь), Єлизавета Губарєва (бруси)

Як виступила Україна на етапах Кубка світу-2021

• Варна: 4 "золото" + 1 "срібло" + 0 "бронза"
  • Каїр: 5+2+4
  • Осієк: 1+1+0
  • Доха: 1+2+0
  • Копер: 0+1+2
  • Мерсін: 1+3+0

• 18-24 жовтня в японському Кітакюшю відбудеться чемпіонат світу зі спортивної гімнастики.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика