Українські гімнасти завоювали три медалі в перший день Кубка світу в Копері

Українські гімнасти завоювали три медалі в перший день Кубка світу в Копері FIG

Дві з них – на рахунку одного з лідерів чоловічої команди – Іллі Ковтуна.

У словенському Копері триває четвертий етап світового челендж-капу зі спортивної гімнастики. Це перші міжнародні змагання з цього виду спорту, що проходять після Олімпійських ігор-2020 у Токіо.

На цей етап приїхав лише один український гімнаст, який брав участь у Олімпіаді, – Ілля Ковтун. Саме він показав найвищий результат у багатоборстві в Токіо, посівши 11-те місце.

У перший день фіналів у Копері Україна здобула три нагороди в трьох різних фіналах.

Усі результати чоловіків

• Фінали першого дня: вільні вправи, вправи на коні та кільця

Єдиним представником команди у фіналах першого дня був чинний бронзовий призер чемпіонату Європи в багатоборстві Ілля Ковтун. Він виступав у вільних вправах і на коні. Роман Ващенко та Владислав Грико кваліфікацію не подолали.

Гімнаст впевнено виконав вільну вправу та заробив за неї 14.3 бала, чого вистачило для "бронзи". Його обійшли росіянин Кіріл Прокоп'єв та канадець Вільям Емард.

Один зі своїх найсильніших видів – вправу на коні – Ковтун відпрацював на 14.65 бала та вийшов у лідери. Рівно стільки ж отримав чемпіон Європи 2020 року на цьому снаряді – албанець Матвєй Пєтров. Українець мав вищу складність – 6.2, тоді як у Пєтрова було 6.1, проте все вирішила оцінка за виконання, яка в Іллі була нижчою (8.45). Тож Іллі дісталося "срібло".

Бронзовому призерові, хорвату Філіпу Уде, також допомогло піднятися на п'єдестал краще виконання, адже з четвертим місцем, яке врешті посів канадець Закарі Клей, він мав однакові 14.2 бала. Уде завойовува "срібло" на цьому снаряді ще на Олімпійських іграх 2008 року.

До топтрійки у фіналі на кільцях потрапили віцечемпіон Європи-2020 на цьому снаряді, австрієць Вінсент Гоек, росіянин Ілья Кібартас та італієць Андреа Чінґолані.

Для Ковтуна це був третій етап Кубка світу в сезоні. Разом із двома медалями в Копері Ілля має вже дев'ять нагород цієї серії.

Усі результати жінок

• Фінали першого дня: опорний стрибок та різновисокі бруси

Українки пробилися до обох фіналів першого дня. Попри помилки на приземленні Яна Федорова зуміла зачепитися за "бронзу" в опорному стрибку. Гімнастка отримала 13.65 і 12.95 за свої спроби та 13.3 у середньому. Українка поступилася господарці змагань, словенці Тьяші Кисселеф (13.825), та бронзовій призерці чемпіонату Європи-2020 у команді, угорці Ченге Бачкай.

Інша українка – Єлизавета Губарєва – мала проблеми з формою стрибків та в підсумку показала шостий результат із 12.775 бала.

У фіналі на брусах українські гімнастки фінішували поза подіумом. Федоровій забракло 0.05 бала до "бронзи". Вона отримала за вправу 12.85, тоді як словенка Лучія Грібар посіла третє місце з 12.9. Українка мала вищу складність – 5.2 проти 4.8 словенки, але поступилася за якістю виконання.

Чемпіонкою на цьому снаряді стала словачка Барбора Мокошова (13.65) – бронзова призерка чемпіонату Європи-2020 якраз на брусах. Зі "сріблом" дворазова призерка чемпіонату Європи-2020, угорка Зоя Жекелі.

Губарєва знову стала шостою, заробивши лише 11.95 бала через падіння та інші помилки.

Федорова цього року вперше виступала на Кубку світу. Медаль у Копері стала для неї третьою в кар'єрі на цьому рівні та першою саме в опорному стрибку.

Для 17-річної Губарєвої, яка торік виграла командне "золото" чемпіонату Європи, це третій виступ на Кубку світу в цьому сезоні.

• У неділю, 5 вересня, відбудуться ще п'ять фіналів. Українці змагатимуться в двох із них.
  • Чоловічі фінали: бруси – Ілля Ковтун.
  • Жіночі фінали: вільні вправи – Яна Федорова.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей